Jeleń przeleciał nad samochodem leśnika. Wzbił się na wysokość ponad dwóch metrów

Leśnik z Łomży w czasie służby nagrał "latającego jelenia". Zwierzę wprost przed maską jego auta wykonało imponujący skok i "poszybowało" nad drogą na wysokości ponad dwóch metrów.
Zobacz wideo

Jarosław Matysiewicz z Nadleśnictwa Łomża jechał przez czerwonoborski las, kiedy nad jego autem przeskoczył jeleń. A skoczył naprawdę wysoko.

"Latający jeleń"

Kamera umieszczona na przedniej szybie auta leśnika zarejestrowała spektakularny skok jelenia. Zwierzę odbiło się od ziemi jeszcze wśród drzew rosnących w sporej odległości od drogi, by z gracją wylądować z drugiej strony. Skok trwał zaledwie sekundy i gdyby nie zwolnione tempo na filmie, można by tego nawet nie zauważyć.

 

Zgodnie z zapewnieniami leśnika, jeleń zrobił skok długi na dziesięć metrów i wzbił się na wysokość przekraczającą dwa metry. Co ciekawe, to właśnie minimalna wysokość ogrodzenia, która byłaby w stanie zabezpieczyć nas przed wizytą jelenia na posesji - czytamy we wpisie Lasów Państwowych.

Jelenie w Polsce osiągają długość od 175 do 265 cm, a w kłębie mogą mieć nawet 150 cm wysokości. Dorosły osobnik może ważyć nawet 350 kg, choć zdarzają się także osobniki o masie 497 kg.

Mimo że nagrany "lot" faktycznie był dość spektakularny, leśnicy uspokajają, że zdecydowana większość jeleni nie lata. Dlatego też warto zachować czujność i ostrożność, kiedy jedzie się przez las. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś wybiegnie przed maskę. Nie wszystkie jelenie potrafią skakać tak wysoko. 

Więcej o:
Komentarze (70)
Jeleń przeleciał nad samochodem leśnika. Wzbił się na wysokość ponad dwóch metrów
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 23 razy 15

  Nie powinno się dla poklasku dekonspirować zwierząt. Wszyscy wiemy co dzieje się z mieszkańcami lasów, gdy dowie się o nich PiS.

 • togo13

  Oceniono 7 razy 7

  Nie było jeszcze kamer w samochodzie, ale taki sam olbrzymi jeleń przeskoczył przed moim Moskwiczem na drodze przez las koło Małdyt jadąc do Ostródy. Nie żartujcie - wrażenie nie do opisania.- tak jak tutaj taki olbrzym. Ale zdjęcie super.

 • jack_flash

  Oceniono 6 razy 6

  Sam bylem swiadkiem, jak jelen pokonal dwumetrowe ogrodzenie, skokiem z miejsca i to z zapasem.

 • ginalina

  Oceniono 4 razy 4

  Fajne przeżycie :) konia z rzędem temu, kto miał okazję zobaczyć coś takiego osobiście. Najlepiej się pośmiać z opisu, bo to prostsze niż pochwalenie.

 • ostatniwolnyloginwtymportalu

  Oceniono 12 razy 4

  W kraju Adama Małysza i Kamila Stocha nie robi to wrażenia :)

 • andrzejsec1

  Oceniono 3 razy 3

  To chyba jakiś bląd. Nie 497 a 495 kg. Proszę skorygować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX