Jeleń przeleciał nad samochodem leśnika. Wzbił się na wysokość ponad dwóch metrów

Leśnik z Łomży w czasie służby nagrał "latającego jelenia". Zwierzę wprost przed maską jego auta wykonało imponujący skok i "poszybowało" nad drogą na wysokości ponad dwóch metrów.
Zobacz wideo

Jarosław Matysiewicz z Nadleśnictwa Łomża jechał przez czerwonoborski las, kiedy nad jego autem przeskoczył jeleń. A skoczył naprawdę wysoko.

"Latający jeleń"

Kamera umieszczona na przedniej szybie auta leśnika zarejestrowała spektakularny skok jelenia. Zwierzę odbiło się od ziemi jeszcze wśród drzew rosnących w sporej odległości od drogi, by z gracją wylądować z drugiej strony. Skok trwał zaledwie sekundy i gdyby nie zwolnione tempo na filmie, można by tego nawet nie zauważyć.

 

Zgodnie z zapewnieniami leśnika, jeleń zrobił skok długi na dziesięć metrów i wzbił się na wysokość przekraczającą dwa metry. Co ciekawe, to właśnie minimalna wysokość ogrodzenia, która byłaby w stanie zabezpieczyć nas przed wizytą jelenia na posesji - czytamy we wpisie Lasów Państwowych.

Jelenie w Polsce osiągają długość od 175 do 265 cm, a w kłębie mogą mieć nawet 150 cm wysokości. Dorosły osobnik może ważyć nawet 350 kg, choć zdarzają się także osobniki o masie 497 kg.

Mimo że nagrany "lot" faktycznie był dość spektakularny, leśnicy uspokajają, że zdecydowana większość jeleni nie lata. Dlatego też warto zachować czujność i ostrożność, kiedy jedzie się przez las. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś wybiegnie przed maskę. Nie wszystkie jelenie potrafią skakać tak wysoko. 

Więcej o: