W Koszalinie pogrzeb nastolatek, które zginęły w escape roomie. Tłum przed kościołem

W Koszalinie przed południem zaczęły się uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt, które zginęły tragicznie w pożarze escape roomu. Dziewczęta zginęły w ubiegły piątek, zatruły się tlenkiem węgla.

Msza święta rozpoczęła się o godz. 11 w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza w Koszalinie. Z woli rodzin, w nabożeństwie w kościele biorą udział tylko najbliżsi oraz przyjaciele tragicznie zmarłych dziewcząt. Dla pozostałych, którzy chcą wziąć udział w nabożeństwie, msza święta jest transmitowana na telebimie przed świątynią. 

Po zakończeniu mszy żałobnej, o godz. 14 z ulicy Kamieniarskiej w Koszalinie wyruszy kondukt żałobny, który przejdzie na cmentarz komunalny. Władze Koszalina - które są organizatorem pogrzebu - zaapelowały by nie utrudniać rodzinom dojścia do miejsca pochówku - dla najbliższych na cmentarzu zostanie wyznaczony specjalny sektor.

Tragicznie zmarłe nastolatki spoczną obok siebie.

Pożar w escape roomie w Koszalinie

Do pożaru w koszalińskim escape roomie doszło w piątek. Przyczyną był najprawdopodobniej ulatniający się z butli gaz. Pięć nastolatek, które bawiły się tam na imprezie urodzinowej, zatruło się tlenkiem węgla. Nie udało się ich uratować. 

W poniedziałek sąd w Koszalinie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Miłosza S., organizatora zabawy w Koszalinie. Śledczy zarzucają Miłoszowi S. umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne doprowadzenie do śmierci. 

Escape room to gra, w ramach której grupa osób próbuje rozwiązać serię zagadek. Znalezienie poprawnych rozwiązań umożliwia opuszczenie danego pomieszczenia.

Więcej o: