W Koszalinie pogrzeb nastolatek, które zginęły w escape roomie. Tłum przed kościołem

W Koszalinie przed południem zaczęły się uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt, które zginęły tragicznie w pożarze escape roomu. Dziewczęta zginęły w ubiegły piątek, zatruły się tlenkiem węgla.

Msza święta rozpoczęła się o godz. 11 w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza w Koszalinie. Z woli rodzin, w nabożeństwie w kościele biorą udział tylko najbliżsi oraz przyjaciele tragicznie zmarłych dziewcząt. Dla pozostałych, którzy chcą wziąć udział w nabożeństwie, msza święta jest transmitowana na telebimie przed świątynią. 

Po zakończeniu mszy żałobnej, o godz. 14 z ulicy Kamieniarskiej w Koszalinie wyruszy kondukt żałobny, który przejdzie na cmentarz komunalny. Władze Koszalina - które są organizatorem pogrzebu - zaapelowały by nie utrudniać rodzinom dojścia do miejsca pochówku - dla najbliższych na cmentarzu zostanie wyznaczony specjalny sektor.

Tragicznie zmarłe nastolatki spoczną obok siebie.

Pożar w escape roomie w Koszalinie

Do pożaru w koszalińskim escape roomie doszło w piątek. Przyczyną był najprawdopodobniej ulatniający się z butli gaz. Pięć nastolatek, które bawiły się tam na imprezie urodzinowej, zatruło się tlenkiem węgla. Nie udało się ich uratować. 

W poniedziałek sąd w Koszalinie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Miłosza S., organizatora zabawy w Koszalinie. Śledczy zarzucają Miłoszowi S. umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne doprowadzenie do śmierci. 

Escape room to gra, w ramach której grupa osób próbuje rozwiązać serię zagadek. Znalezienie poprawnych rozwiązań umożliwia opuszczenie danego pomieszczenia.

Więcej o:
Komentarze (94)
W Koszalinie pogrzeb nastolatek, które zginęły w escape roomie
Zaloguj się
 • maciej_aszek

  Oceniono 34 razy 34

  Smutny dzień.
  Wyrazy współczucia dla najbliższych.

  A na marginesie: czy słowo "uroczystości" nie lepiej zamienić na "ceremonia"?

 • norma.ltd

  Oceniono 27 razy 19

  Jestem poruszona tą tragedią. Moje myśli są z Rodzicami dziewczynek. Mam tez prośbę do Państwa, Droga Gazeto. Czy informacje o traumatycznych tragediach mogłyby nie być uzupełniane reklamami? W moim odczuciu źle to wygląda i źle się kojarzy.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 29 razy 15

  Tragedia spowodowana nasza "bylejakoscia", swiadomym ignorowaniem zasad bezpieczenstwa i zdrowego rozsadku oraz mysleniem typu "zmiescisz sie", "jakos to bedzie".

  Przyszly tlumy. Ciekawe, jaka czesc z tych tlumow postepuje w zyciu dokladnie tak samo, jak organizatorzy akurat tego "escape roomu"?

 • michalmos

  Oceniono 15 razy 11

  Coś potwornego. To, co się stało, jest naprawdę okropne. Piątka młodych dziewcząt, które przecież mogły żyć. Takiego pogrzebu nie pamiętam od dawna. dwie trumny i trzy urny z prochami. Coś okropnego.

 • sztucznypolak

  Oceniono 13 razy 11

  Wyrazy wspolczucia dla rodzin.

 • ogniesteoczy

  Oceniono 11 razy 9

  W Poznaniu pogrzeb babci z wnuczką, które zginęły na przejściu dla pieszych.
  Nikt nie przyszedł, każdy ma to w dupie.

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 7

  Wielka tragedia. Serdeczne wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.
  Jednak nie mogę zgodzić się z zarzutem "umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru
  Nie można popadać w histerię. Ktoś (urzędnik) wydał zgodę na działalność. A że nie wszystko zostało przewidziane ? Od tego są fachowcy. Dlaczego nagle kontrolują ?? Szkoda jedynie, że po fakcie ...

 • bonenecklace

  Oceniono 10 razy 6

  Ta tragedia to Polska w pigułce. Bezsensowna śmierć pięciu młodych osób (w sumie jeszcze dzieci), bo państwo i obywatele po prostu na wszystko mają wyj.... Ale oczywiście, jak szary obywatel spóźni się lub zabraknie na rachunki, to robią z niego groźnego przestępcę, wtedy procedury działają jak w zegarku i machina idzie w ruch. To smutne, ale również niebywale wkurzające, że ten kraj tak wygląda. Bezkarność, przepisy, które chronią tylko oszustów i ogólna bandyterka. Ciekawe ilu naszych tzw. "Januszów" biznesu dorobiło się swoich majątków dzięki wiedzy, umiejętnościom, pomysłom i ciężkiej pracy? W niedzielę jest WOŚP więc będzie można swoje sumienie wybielić, choćby przez jeden dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX