Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wszystkich finałach? Może przebić miliard

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma szansę na podwójny rekord. Od lat WOŚP co finał zbiera więcej pieniędzy, niż rok wcześniej. Ale najprawdopodobniej pobity zostanie rekord: całkowita kwota uzbierana we wszystkich finałach przebije miliard złotych.

W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy chodzi po pierwsze o pomaganie, a po drugie - o pozytywną atmosferę i zabawę. - Nie chodzi o bicie rekordów - powtarza Jurek Owsiak. Wiadomo jednak, że rekordy zebranych kwot przyciągają wiele uwagi - tym bardziej, że są coraz wyższe.

W 2018 roku podczas 26. finału zebrano rekordowe 126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr - ponad 20 mln zł więcej, niż rok wcześniej. W 2017 roku padł podwójny rekord. Nie tylko zebrała większą niż wcześniej, ale też wzrost wobec wcześniejszego finału był większy niż kiedykolwiek

Ile zebrała WOŚP we wszystkich finałach?

Rekordy zebranych kwot padają prawie w każdym finale WOŚP. Tylko kilka razy zebrano mniejszą kwotę, niż rok wcześniej. Jednak w ostatnich latach wzrost jest szczególnie zauważalny. Po kilku latach wzrostu o kilkaset tys. zł o kwoty w okolicach 50 mln, w 2016 roku zebrano aż ok. 20 mln więcej, niż rok wcześniej. Ten tren się utrzymuje.

Ponadto od początku istnienia WOŚP w finałach zebrała około 944 milionów złotych. Zatem praktycznie pewne jest, że po tegorocznym finale przekroczony zostanie w sumie miliard złotych. Oto, ile zebrano w poszczególnych latach:

embed

W 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. WOŚP najczęściej przeznacza pieniądze ze zbiórki na leczenie dzieci, a w kilku finałach dodatkowym celem było zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. O tym, na do dokładnie przeznaczano sumy z kolejnych lat, można przeczytać na stronie WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (197)
Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wszystkich finałach? [WYKRES]
Zaloguj się
 • fakduck

  Oceniono 53 razy 45

  Dziękujemy ci pisuarnio. Uaktywniłaś najlepsze ludzkie pokłady w Polakach, dzięki swojej nienawiści do nich!

 • azx67

  Oceniono 35 razy 31

  Od czasu rządów popier....ej zmiany ludzie dają na potęgę. Aż pisiorom "gul skacze, hehe.

 • plutoniczna

  Oceniono 30 razy 26

  ten wykres o PiS i Polakach mówi więcej niż tysiąc słów;).

  nie liczę na rekord (brak niedzieli handlowej robi swoje) ale dołóżmy do miliarda:)!

 • kocham.tuska

  Oceniono 23 razy 23

  Prosimy o wiecej jadu drodzy myslacy inaczej. Statystyki pokazuje, ze od momentu dobrej zmiany przychody ze zbiorki skoczyly. Dobra robota.
  A teraz do myslacych normalnie. Na calym swiecie sa oranizacje charytatywne uzupelniajace wydatki panstwa na okreslone cele. Jedna z najbardziej znanych: Armia Zbawienia przeznacza na cele programowe 82% przychodow, srednio uwaza sie ze fundacje przeznaczaja 75%. WOSP przeznacza na programy prawie 95% zbiorek. Nawet jesli Owsiak zarabia przyslowiowe 65tys, to powinien zarabiac jeszcze wiecej, bo jest super managerem i potafi utrzymac niskie koszty.
  A przy okazji ktos widzial sprawozdanie finansowe Caritasu? Jestem bardzo ciekawy ile procent przeznaczaja.... Chociaz ksieza pracuja za darmo, to powinno byc 100%.

 • jamarcin

  Oceniono 26 razy 20

  ma 8 lat, wstał dziś wcześnie, prawie tak wcześnie jak do szkoły, nawet nie trzeba go było budzić. Biega od rana i zbiera na Orkiestrę. Mógł zostać w domu, wyspać się, pograć na konsoli....jednak biega w deszczu i zbiera pieniądze na ratowanie innych dzieci. A przed chwilą usłyszał że "Owsiak to złodziej i że zbiera dla zlodzieja"........skad sie biorą tacy idioci....

 • glemp1

  Oceniono 22 razy 14

  Czym jest miliard wobec ok. 20 miliardów przekazanych w ciągu roku Kościołowi watykańskiemu przez nierząd PiS?!

 • marsjanin69

  Oceniono 18 razy 14

  Mieszkam prawie 2km w linii prostej od najbliższego kościoła, na parterze. Po drodze pomiędzy moim blokiem a kościołem jest aglomeracja z 10 innych bloków i innych budynków. Okna mam 2 letnie, szczelne, wychodzące w zupełnie przeciwną stronę. Mimo tego jakimś cudem, pierwszy raz od kiedy pamiętam, w moim mieszkaniu o godzinie 10:30 rozbrzmiał dobitny dźwięk mający przypomnieć suwerenowi jaki jest dzisiaj dzień i gdzie powinien złożyć swój datek.
  Ja się pytam, czy oni zamontowali jakieś specjalne wzmacniacze na dzwonach z okazji WOŚPu?? Ostatnim razem słyszałem je tak głośno w 90' gdy zostałem zmuszony do 1 komunii !

 • kmaza

  Oceniono 17 razy 13

  Czy Kościół może się pochwalić podobną akcją? Owsiak uaktywnia więcej ludzi niż tego dnia siedzi w kościołach

 • pszczy2000

  Oceniono 15 razy 13

  SKOK-i zebrały w znacznie krótszym czasie ca.5 miliardów zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX