Daniel M. zamurował żonę w podłodze? Przez 21 lat okłamywał wszystkich, że uciekła za granicę

W jednym w domów w Debrzynie (woj. pomorskie) odkryto zwłoki kobiety. Były zamurowane w podłodze piwnicy. Policja i prokuratura podejrzewają o morderstwo męża.
Zobacz wideo

Policjanci z gdańskiego wydziału Archiwum X najprawdopodobniej rozwiązali sprawę zaginięcia sprzed ponad 20 lat. W miejscowości Debrzno znaleziono zwłoki kobiety. Były w jej własnym domu. 

Debrzno. Zbrodnia sprzed 20 lat wyszła na jaw

20-letnia Angelika mieszkała z mężem i roczną córeczkę w miejscowości Debrzno na Pomorzu. W 1998 roku kobieta nagle zniknęła. Mężczyzna twierdził, że jego żona uciekła za granicę, zgłosił nawet jej zaginięcie. Po pewnym czasie wystąpił jednak o rozwód, a z racji tego, że para miała wspólne dziecko, pobierał środki z funduszu alimentacyjnego. Gdy dziewczynka miała 6 lat, oddał ją na wychowanie swoim rodzicom, a sam zamieszkał z nową partnerką. 

Prawda o losie Angeliki mogłaby nigdy nie wyjść na jaw, gdyby nie informator, który zgłosił się do policjantów z Gdańska. Podejrzewał, że kobieta mogła być zamordowana. Policjanci udali się do domu Daniela M. z georadarami, którymi zbadali budynek. W podłodze piwnicy ujawniono zwłoki młodej kobiety. Badania DNA potwierdziły, że to zaginiona ponad 20 lat temu Angelika. 

Jak podaje Wprost.pl, o morderstwo oskarżono męża kobiety - Daniela M. Prokuratura podejrzewa, że Angelika M. została zamordowana w 1998 roku. Jej mąż miał udusić ją kablem, włożyć jej ciało do torby podróżej, a następnie zakopać ją w piwnicy. Później wylał w tym miejscu beton.

Daniel M. nie przyznaje się jednak do winy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywocie

Więcej o: