Uwaga na silny mróz! Ostrzeżenia dla wielu województw i nawet do minus 21 stopni w nocy

Czeka nas kilka bardzo mroźnych dób - na Podlasiu termometry pokażą nawet minus 21 stopni w nocy z czwartku na piątek. IMGW wydało ostrzeżenia dla wielu województw.

Najbliższej nocy najzimniej będzie na Podlasiu - tam temperatura może spaść do minus 16 stopni. Dla tego rejonu synoptycy wydali ostrzeżenie przed silnym mrozem. Apelują do kierowców o rozwagę, na drogach ma być ślisko.

Maria Waliniowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że kolejna noc będzie jeszcze zimniejsza. - W nocy z czwartku na piątek lokalnie może być do minus 21 stopni - mówi synoptyczka. Tej nocy w centrum kraju temperatura wyniesie minus sześć stopni, na zachodzie - zero , a nad morzem - plus dwa stopnie.

Oblodzenie i silne opady śniegu

Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem. - Ostrzeżenia dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, częściowo wielkopolskiego, łódzkiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - informuje Waliniowska.

Jak podają meteorolodzy, w nocy najwięcej, bo do 10 centymetrów śniegu, spadnie w Sudetach (powiaty lwówecki, jeleniogórski i miasto Jelenia Góra). Tam nadal obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnym opadami. 

O zagrożeniach związanych z mrozem, oblodzeniem i opadami śniegu informuje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Należy spodziewać się utrudnień, w tym opóźnień w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub ich odwołania. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". W tym przypadku również zaleca się dużą ostrożność i śledzenie komunikatów, ale również należy przestrzegać zalecenia służb ratowniczych. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Pogoda. Silny mróz i ostrzeżenia dla wielu województw
Zaloguj się
 • spokojny.zenek

  Oceniono 28 razy 18

  I mapa, z której wynika, że dla połowy kraju w ogóle nie ma żadnych ostrzeżeń a dla połowy - pierwszego stopnia, czyli najlżejsze...
  Nie ma to jak dobre dziennikarstwo.

 • adstr

  Oceniono 11 razy 5

  Gazeta działa jak sutener.
  Zamieszcza reklamy prostytutek i nie reaguje na wielokrotne zgłoszenia, że reklama nadaje się do skasowania.

 • t.t

  Oceniono 4 razy 4

  Drugi poziom ostrzeżenia w trzech górskich powiatach. Reszta to pierwszy stopień, czyli nic poważnego. Szczegółowe komunikaty IMGW, dla każdego powiatu, dostępne są w apce Ostrzegator.

 • komentator.81

  Oceniono 13 razy 3

  MRÓZ w zimie?!?!?!??!

  W redakcji GW SZOK!!

 • tomasz.rze

  Oceniono 2 razy 2

  "Czeka nas kilka bardzo mroźnych dób".
  Aż strach pomyśleć... co by było, gdyby dóby były gorące.

 • readme.txt

  Oceniono 2 razy 2

  hi hi hi, a przedwczoraj odtrąbiliście, że będzie odwilż frajerzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX