Dolnośląskie. Akcja przeciwko piratom drogowym. Rekordzista gnał 190 km/h trasą krajową

Policjanci z Oławy rozpoczęli wojnę z piratami drogowymi. Od początku 2019 roku zatrzymali prawo jazdy siedmiu kierowcom. Rekordzista przekroczył prędkość o 100 km/h.

O tym, że na drogach jest teraz niebezpiecznie, nie trzeba nikomu przypominać. Oblodzone jezdnie, intensywne opady śniegu, marznący deszcz i zawieje - to wszystko sprawia, że o wypadek drogowy nie jest trudno. Większość kierowców zachowuje ostrożność i zdejmuje nogę z gazu, jednak nie wszyscy są tak rozważni. Oławska drogówka wymierza nieodpowiedzialnym kierowcom wysokie kary i zatrzymuje prawa jazdy.

Policjanci z Oławy zatrzymali prawa jazdy siedmiu kierowców

Od Nowego Roku w powiecie oławskim prawo jazdy straciło już siedmiu kierowców. Są to osoby, które w terenie zabudowanym znacznie przekroczyły prędkość lub wykonywały manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych. Złapany przez oławską Policję rekordzista jechał z prędkością 190 km/h na drodze krajowej nr 94, gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h. Wszyscy kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów będą podejmować kolejne działania.

Zobacz wideo

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Zdejmijmy nogę z gazu

Dolnośląska Policja apeluje o ostrożność - warunki na drogach w całej Polsce są trudne, a oblodzona nawierzchnia drogi powoduje zmniejszenie przyczepności kół naszych samochodów. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami i zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że jadąc za szybko, stanowimy zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej o: