Prognoza pogody na weekend 12-13 stycznia. To będą najcieplejsze dwa dni w tym tygodniu

Prognoza pogody na weekend 12-13 stycznia. Czy w ciągu nadchodzących dni pogoda nam dopisze?
Zobacz wideo

Synoptycy zwiastują liczne opady deszczu. Z map pogodowych wynika także, że przez cały weekend nie odnotujemy ujemnej temperatury.

Pogoda na sobotę. Nad Polską zacznie się ocieplać

Temperatura w całym kraju nie spadnie poniżej zera. Najniższe wartości wskażą termometry na wschodzie i południu kraju - w Białymstoku i w Zakopanem odnotujemy 0 stopni, w Suwałkach, Lublinie i Rzeszowie - 1 stopień, z kolei w Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Krakowie - 3 stopnie na plusie. Najcieplej będzie tego dnia na północnym zachodzie kraju. W Koszalinie, Gorzowie i Wrocławiu odnotujemy 4 stopnie, z kolei w Szczecinie i w Zielonej Górze 5 stopni na plusie.

Dzień ten będzie dniem pełnym opadów. Na zachodzie i na północy kraju spadnie deszcz, w Polsce centralnej deszcz ze śniegiem, z kolei na wschodzie i na południu śnieg. Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane, zaobserwujemy także liczne przejaśnienia.

Prognoza pogody na sobotę 12 styczniaPrognoza pogody na sobotę 12 stycznia Gazeta.pl

Pogoda na niedzielę. 13 stycznia najcieplejszym dniem w tygodniu

W niedzielę 13 stycznia temperatura wzrośnie o kolejny stopnień. Najcieplej będzie przy zachodniej granicy kraju - w Szczecinie i Zielonej Górze odnotujemy 6 stopni, w Koszalinie i Gorzowie Wielkopolskim 5 stopni, a w Jeleniej Górze i Bydgoszczy 4 stopnie na plusie. Najzimniej tego dnia będzie w Zakopanem, Białymstoku i Suwałkach, gdzie termometry wskażą 1 stopnień, oraz w Rzeszowie, Przemyślu, Krakowie i Kielcach, gdzie temperatura osiągnie wartość 2 stopni. W Warszawie, Olsztynie, Katowicach i w Opolu odnotujemy 3 stopnie na plusie.

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że niedziela 13 stycznia będzie dniem deszczowym. Deszcz spadnie w przeważającej części kraju, z kolei śnieg tylko w górach i na północnym wschodzie. Pomimo dużego zachmurzenia możemy spodziewać się licznych przejaśnień, spośród których najwięcej wystąpi na południ kraju. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: