Pogoda na dziś - piątek 11 stycznia. Przed nami kolejny zimny dzień

Pogoda na dziś - piątek 11 stycznia. Temperatura w Polsce nieco się podniesie, jednak większość termometrów nadal będzie wskazywać wartości ujemne.
Zobacz wideo

IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które może być szczególnie niebezpieczne dla mieszkańców północnej części kraju.

Temperatura. W całym kraju nieco się ociepli

Piątek 11 stycznia nie będzie aż tak zimny, jak poprzedzający go czwartek, jednak w przeważającej części polskich miast temperatura wciąż będzie ujemna. Najzimniej będzie na Podkarpaciu, gdzie odnotujemy -4 stopnie. Tylko nieco cieplej będzie w województwie podlaskim, małopolskim, lubelskim oraz świętokrzyskim, gdzie na termometrach zobaczymy od -2 do -3 stopni. Najwyższą temperaturę odnotujemy na północnym zachodzie kraju - tam na termometrach zobaczymy nawet 5 stopni na plusie. Najcieplejszym miastem tego dnia będzie Szczecin.

Prognoza pogody na dziś - piątek 11 stycznia. Przed nami kolejny chłodny dzieńPrognoza pogody na dziś - piątek 11 stycznia. Przed nami kolejny chłodny dzień Gazeta.pl

Opady. Spodziewajmy się opadów śniegu

11 stycznia w piątek zaobserwujemy duże zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Synoptycy przewidują, że w przeważającej części kraju spadnie śnieg, z kolei na Wybrzeżu może spaść deszcz ze śniegiem. Brak jakichkolwiek opadów prognozuje się tylko dla okolic Rzeszowa, gdzie odnotujemy większe przejaśnienia.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed oblodzeniem i wiatrem

IMGW prognozuje, że w piątek 11 stycznia najniebezpieczniej będzie na północy kraju. W województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim zagrożenie może stanowić oblodzenie na jezdniach i chodnikach, z kolei w województwie zachodniopomorskim silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość rzędu 70 km/h. We wszystkich wymienionych województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl