Pogoda na dziś - czwartek 10 stycznia. IMGW ostrzega przed mrozem

Pogoda na dziś - czwartek 10 stycznia. Meteorolodzy przewidują, że w przeważającej części kraju spadnie dzisiaj śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera.

Instytut  Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dotyczące oblodzenia i silnego mrozu na północnym wschodzie kraju.

Temperatura. Na Podlasiu nawet -10 stopni w ciągu dnia

Czwartek 10 stycznia będzie kolejnym zimnym dniem. Synoptycy prognozują, że w najzimniejszych tego dnia miastach, czyli w Suwałkach i Białymstoku, temperatura spadnie nawet do -10 stopni. O kilka stopni cieplej będzie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu (-4 stopnie), na Mazowszu i Mazurach (-3 stopnie) oraz w Małopolsce i na Śląsku (-1 stopień). Dodatnie wartości na termometrach zaobserwujemy w zachodniej części kraju - w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Kaliszu temperatura osiągnie wartość 2 stopni, z kolei w Szczecinie, gdzie będzie dziś najcieplej, 3 stopni na plusie.

Mapa temperatury 10.01.2019r.Mapa temperatury 10.01.2019r. Gazeta.pl

Opady. W przeważającej części kraju spadnie dzisiaj śnieg

Według przewidywań meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek 10 stycznia na całym terenie Polski możemy spodziewać się opadów śniegu, a na wybrzeżu także opadów deszczu ze śniegiem. Najintensywniej padać będzie w górach - w Sudetach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed oblodzeniem i mrozem

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla sześciu województw. Podobnie jak na początku tygodnia, także dzisiaj zagrożenie stanowić będzie oblodzenie, które utrudni jazdę samochodem w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim oraz warmińsko-mazurskim, z kolei silny mróz będzie zagrażać mieszkańcom województwa podlaskiego. Nie bądźmy obojętni i gdy zauważymy kogoś, kto potrzebuje pomocy ze względu na siarczysty mróz, dzwońmy po służby ratunkowe. Od listopada 2018 roku w Polsce z powodu wyziębienia organizmu zmarło już ponad 40 osób.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - czwartek 10 stycznia. IMGW ostrzega przed mrozem
Zaloguj się
  • hiperon59b

    Oceniono 2 razy 0

    Co tam pogoda, dziś kolejna miesiączka Prezesa. Zobaczymy kto pojawi się wieczorem w kościele. Przed wyborami samorządowymi przychodzili kandydaci na prezydentów miast (niejaki Jaki, Wasserman itp.) a po przegranych wyborach już nie przychodzą. Teraz czas na chętnych do europarlamentu. Zobaczymy kto przyjdzie żeby zdobyć poparcie Prezesa.

  • Oceniono 2 razy -2

    Oj!! wszystko Idzie ku minnowi,a cena browaru pozostaje taka sama!!- w spożywce tej procentowej też mogłoby zacząć funkcjonować globalne ocieplenie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX