Potężny huk na Pomorzu, pękały szyby i wywracały się meble. Powód? Przelot dwóch myśliwców

Mieszkańcy Pomorza i Kujaw usłyszeli we wtorkowy wieczór huk, który był tak głośny, że przewracały się od niego meble i pękały szyby. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, hałas był spowodowany przez dwa myśliwce, które tamtędy przelatywały.
Zobacz wideo

Jak donosi "Dziennik Bałtycki", we wtorek wieczorem potężny huk przypominający dźwięk eksplozji był słyszany w okolicach Kwidzyna, Grudziądza i Świecia dwukrotnie przed godziną 19. 

Hałas nad Pomorzem i Kujawami. "Przelot dwóch myśliwców"

Oprócz hałasu, we wtorkowy wieczór na Pomorzu i Kujawach odczuwalny był też wstrząs. Jak poinformował rzecznik Centrum Zarządzania Kryzysowego, w powiecie grudziądzkim i świeckim odnotowano straty materialne - w oknach pękały szyby, a w jednym z mieszkań w Grudziądzu przewróciła się meblościanka.

- Nie mamy informacji, by ktokolwiek ucierpiał - mówił rzecznik kujawsko-pomorskiego Wojewódzkiego Zarządzania Kryzysowego w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Z pierwszych przypuszczeń mieszkańców wynikało, że hałas był spowodowany przez dwa myśliwce, które przelatywały nad okolicą na bardzo niskim pułapie. Tę wersję potwierdził we wtorek wieczorem Grzegorz Świszcz, przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

"Przyczyną głośnego huku słyszanego po godz. 18 przez mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego był przelot 2 myśliwców" - napisał na Twitterze.

Jak dodał, szczegółowych informacji na ten temat będzie udzielać Dowództwo Operacyjne. 

Więcej o:
Komentarze (200)
Potężny huk na Pomorzu, pękały szyby i wywracały się meble. Powód? Przelot dwóch myśliwców
Zaloguj się
 • bluewolv

  Oceniono 21 razy 19

  "Nie śpię, bo trzymam meblościankę"

 • laik404

  Oceniono 38 razy 18

  Powiedziałbym, że to piloci postanowili pokozaczyć.

  Ale co z tego, skoro Mazurek zaraz powie, że to i tak wina Tuska

 • putin2000

  Oceniono 36 razy 16

  Krowy przestały znosić jajka a kury dawać mleko. Myśmy z Jaćkom myśleli, że to ten diabeł Tusk wraca z Brukseli.

 • glemp1

  Oceniono 32 razy 8

  Eee tam, to Krycha Pawłowiczówna puściła bąka po zjedzeniu sałatki z dużą ilością zielonego groszku i papryki...

 • phugoid

  Oceniono 21 razy 7

  za komuny (końcówka lat 80tych) to ja takie "huki" słyszałem dosyć często u dziadków na wsi w czasie wakacji, za dnia a czasami nawet nocą. to były migi z olesnicy latajace z naddzwiekowa. nikt nie panikował, szyby się trzęsły ale nie pękały a ta wasza historia z przewrocona mebloscianka to typowy "fake" czasów postprawdy i totalnego zidiocenia suwerena

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 6

  Jeśli powstały jakieś szkody w kościołach to szybciutko dawać odszkodowania przebłagalne.

 • krzywelustro

  Oceniono 12 razy 6

  W dniach, w których w bufecie na Wiejskiej do sałatek dodają groszku, to tam nie takie huki słychać. Wystarczy, że taka jedna pani poczuje głoda i zdecyduje się taką sałatkę wziąŚć.

 • evergreen111

  Oceniono 18 razy 6

  Pewnie wojskowi kretyni akurat w tym miejscu przekraczali barierę dźwięki, i zrobili to na zbyt niskim pułapie! Odrzutowce pasażerskie latając zbyt wysoko, żeby wywołać taki efekt, a poza tym mają prędkość poddźwiękową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX