Niedziele handlowe 2019. Czy 20 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy 20 stycznia to niedziela handlowa? Sprawdzamy, co mówią na ten temat obowiązujące przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz wideo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w 2019 roku wypadają tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wynika z tego, że 20 stycznia nie będzie niedzielą handlową, a supermarkety oraz sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, czyli 27 stycznia, a następna dopiero 24 lutego. Jedynymi miesiącami, w czasie których niedziel handlowych będzie więcej, jest kwiecień oraz grudzień, kiedy obchodzimy Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. 

Niedziele handlowe 2019. Gdzie zrobić zakupy w niedziele niehandlową?

Ustawa o ograniczeniu handlu wymienia 32 wyjątki od ogólnie obowiązującej reguły i wyszczególnia te rodzaje sklepów, które mogą być otwarte bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa, czy też nie. W niedziele takie jak 20 stycznia możemy kupić coś m.in. na stacji benzynowej, aptece, sklepiku prasowym, sklepie na dworcu oraz w sklepiku, w którym w niedziele sprzedaje sam właściciel. Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy także punktów gastronomicznych, przedsiębiorstw związanych z turystyką oraz instytucji kultury.

Więcej o:
Komentarze (2)
Niedziele handlowe 2019. Czy 20 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
  • Oceniono 5 razy 3

    Za co pytam?! I pogoda barowa i do galerii w niedzielę nie można puścić, straszne- No nic trzeba będzie pójść do lasku Bielańskiego zobaczyć czy jakiś Misio się nie przebudził?!

  • beton44

    Oceniono 4 razy 0

    UZ na posterunku.
    OK - Słońce świeci, Droga Mleczna się kręci, Galaktyki się rozszerzają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX