Niedziele handlowe - styczeń 2018. Czy sklepy są dzisiaj czynne?

Czy sklepy będą dzisiaj otwarte? Sprawdzamy, czy 13 stycznia jest niedzielą handlową, zaglądając do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz wideo

Od początku bieżącego roku przepisy dotyczące podziału na niedziele handlowe i niehandlowe stały się jeszcze bardziej restrykcyjne, w związku z czym w 2019 roku liczba niedziel handlowych będzie mniejsza niż w roku poprzednim. Które niedziele będą niedzielami handlowymi? Nowe zasady mówią, że niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedziele każdego miesiąca, co oznacza, że 13 stycznia nie będziemy mogli zrobić zakupów, a najbliższa niedziela handlowa wypadnie za dwa tygodnie, 27 stycznia.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Kto może handlować bez ograniczeń?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich sprzedawców. W ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele zostały wymienione 32 typy sklepów, które mogą być otwarte w każdy weekend. Do wyjątków należą m.in. apteki, piekarnie, sklepy z pamiątkami, sklepiki prasowe, a także stacje benzynowe i sklepy w strefach wolnocłowych. W dni takie jak 13 stycznia otwarte będą także punkty gastronomiczne oraz instytucje kultury, w tym kina na terenie galerii handlowych. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe - styczeń 2018. Czy sklepy są dzisiaj czynne?
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 4

  W Szwecji maja otwarte w wiekszosci WSZYSTKIE sklepy w soboty i niedziele. Roznica polega na tym, ze niektore w niedzile zaczynaja pozniej i koncza wczesniej. Spozywcze, najczesciej - jak w tygodniu.
  Ku zadowoleniu pracujacych i spoleczenstwa.
  Apteki moze w ograniczeniu, ale zawsze sa otwarte dyzurujace; cala dobe.

 • real-meh

  Oceniono 9 razy 3

  Pfff, tytuł: "Niedziele handlowe - styczeń 2018. Czy sklepy są dzisiaj czynne?", data publikacji: "13.01.2019 05:00". Kawy komuś zabrakło?

 • skromne-zero

  Oceniono 3 razy 1

  przez te piSS łajzy muszą zakupy zrobić na stacji benzynowej.
  Te gnoje i złodzieje zniszczyli Polskę. Trzeba będzie wielu lat by odbudować ruinę, do której doprowadzili Polskę piSS bandyci.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 1

  Bardzo proszę o jutrzejszy artykulik:"Czy wczoraj były otwarte sklepy?"

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 15 razy 1

  KK desperacko stara się podnieść spadającą od lat frekwencję na mszach i coraz mocniej zaciska łapę na wolności polaków. Niedługo wszystkie niedziele będą niehandlowe. Tysiące ludzi już straciło z tego tytułu pracę.
  Czy jakaś partia to zmieni?

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 0

  od samego rana piszecie bzdety bzdury i dyrdymały ---co w głowce jeszcze się kręci ?????

 • nabbuko

  Oceniono 7 razy -1

  To, że sami jesteście kretynami w tej gazecie, nie znaczy, ze wszystkich powinniście tak traktować. Sklepy są w tym roku otwarte w ostatnią niedzielę. Za trudne do zapamiętania?

 • kris123511

  Oceniono 2 razy -2

  Sa nieczynne i za tydzień też będą ... ile można o tym pisać ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX