RCB: Dwie osoby zmarły wczoraj w wyniku wyziębienia. IMGW ostrzega przed mrozem

Zima zbiera ponure żniwo. Z powodu wyziębienia organizmu zmarły wczoraj dwie osoby. IMGW ostrzega przed mrozem, a RCB prosi o alarmowanie służb i pomaganie innym.

Wczoraj 2 kolejne osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Rzeczniczka RCB Anna Adamkiewicz mówi, że ofiary pochodzą ze Śląska i województwa łódzkiego. Od listopada 2018 roku to jest już 45 ofiar mrozu.

Kolejne ofiary mrozu. RCB apeluje o ostrożność, IMGW ostrzega przed mrozem

Anna Adamkiewicz apeluje o ostrożność i alarmowanie służb, gdy na ulicy zobaczymy osoby potrzebujące pomocy lub nieprzytomne. "Telefon na numer 112 może bardzo komuś pomóc" - mówi rzeczniczka.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, marznącymi opadami i obfitymi opadami śniegu na południu kraju oraz w części województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tymi zjawiskami. W ciągu kolejnych dni najzimniej będzie na wschodzie - w czwartek 10 stycznia temperatura w najzimniejszych tego dnia Suwałkach może spaść nawet do -9 stopni w ciągu dnia. Szczególnie niebezpieczne są jednak noce, w czasie których temperatura może spaść do nawet kilkunastu stopni na minusie.

Więcej o:
Komentarze (9)
RCB: Dwie osoby zmarły wczoraj w wyniku wyziębienia. IMGW ostrzega przed mrozem
Zaloguj się
 • debrulen24

  Oceniono 2 razy 2

  Przykre to . Ale w wiekszosci to jest wlasny wybor, w Polsce jest duzo noclegowni, Warunkiem przyjecia jest trzezwosc....

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  " Od listopada 2018 roku to jest już 45 ofiar mrozu."
  ====================================
  I to mimo wyjątkowo łagodnej pogody i zaledwie kilku dni/nocy z temperaturą nieznacznie poniżej zera...

 • marrob

  Oceniono 6 razy 2

  Zwracam sie do pisowski trolli tak licznych na forach GW. Za rządów PiS tylko tej zimy zamarło juz ponad 40 osób. Myslę że powinniscie zacząć pisać o zbrodniczym PiS które ma w d... Polaków. Przecież tak zapluwaliscie się na PO za ich rządów. Przecież to była wina PO że ludzie zamarzali! To jak śmieci pisowskie?!

 • yaspiman

  Oceniono 3 razy -1

  popatrz Europo jak można pięknie żyć

 • pawel_xyx

  Oceniono 1 raz -1

  RCB to słup IMGW. Po co jest ten urząd? Zarządzanie korespondencją innych urzędów i przedstawianie jako swoich.

 • alinare

  Oceniono 4 razy -2

  Łamanie Konstytucji RP i znieczulica na krzywdę ludzką w Polsce wykluczanych Ludzi z pieniądza i godnego życia trwa , ,a ruchy społeczne fundacje rabunkowe i pasozytnicze walczą ale tylko o swój prywatny interes i walczą władzę dla siebie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX