RCB: Dwie osoby zmarły wczoraj w wyniku wyziębienia. IMGW ostrzega przed mrozem

Zima zbiera ponure żniwo. Z powodu wyziębienia organizmu zmarły wczoraj dwie osoby. IMGW ostrzega przed mrozem, a RCB prosi o alarmowanie służb i pomaganie innym.

Wczoraj 2 kolejne osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Rzeczniczka RCB Anna Adamkiewicz mówi, że ofiary pochodzą ze Śląska i województwa łódzkiego. Od listopada 2018 roku to jest już 45 ofiar mrozu.

Kolejne ofiary mrozu. RCB apeluje o ostrożność, IMGW ostrzega przed mrozem

Anna Adamkiewicz apeluje o ostrożność i alarmowanie służb, gdy na ulicy zobaczymy osoby potrzebujące pomocy lub nieprzytomne. "Telefon na numer 112 może bardzo komuś pomóc" - mówi rzeczniczka.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, marznącymi opadami i obfitymi opadami śniegu na południu kraju oraz w części województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tymi zjawiskami. W ciągu kolejnych dni najzimniej będzie na wschodzie - w czwartek 10 stycznia temperatura w najzimniejszych tego dnia Suwałkach może spaść nawet do -9 stopni w ciągu dnia. Szczególnie niebezpieczne są jednak noce, w czasie których temperatura może spaść do nawet kilkunastu stopni na minusie.

Więcej o: