Łódź: karambol na autostradzie A1. Uczestniczyło 17 samochodów, 6 poszkodowanych osób.

Liczne utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy autostrady A1 w powiecie łódzkim wschodnim. Policja informuje, że na drodze doszło do dwóch odrębnych wypadków w odległości kilku kilometrów od siebie.

Gigantyczne korki w okolicy Łodzi są wynikiem dwóch wypadków samochodowych, które zdarzyły się niezależnie od siebie. Droga w kierunku Gdańska wciąż jest całkowicie zablokowana. 

Karambol i wypadek samochodowy na autostradzie A1. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

Pierwszy ze wspomnianych wypadków to karambol, do którego doszło przed godziną 7:00 na autostradzie A1 w okolicy Plichtowa na jezdni kierunku Gdańska. Brało w nim udział sześć pojazdów - cztery auta osobowe i dwa samochody ciężarowe. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało sześć osób. Koło miejscowości Natolin doszło do kolejnego wypadku, w którym brały udział dwa samochody. W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Korki na autostradzie A1 w powiecie łódzkimKorki na autostradzie A1 w powiecie łódzkim Fot. Google Maps

Korki na autostradzie A1 niedaleko Łodzi. Policja kieruje na objazdy

Na autostradzie A1 w powiecie łódzkim pracowało pięć zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Łódzka Policja poinformowała, że funkcjonariusze zorganizowali objazd przez Brzeziny do węzła Łódź Północna przez drogę krajową nr 72 i pochwaliła kierowców za to, że na zablokowanym z powodu wypadku odcinku autostrady A1 utworzyli tzw. korytarz życia, umożliwiający swobodny przejazd karetek, radiowozów i wozów strażackich.

Normalny ruch na tym odcinku autostrady przywrócono dopiero po godzinie 15:00.

Karambol na autostradzie A1Karambol na autostradzie A1 Policja

Więcej o: