Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy będą jutro czynne?

Czy 13 stycznia to niedziela handlowa? Czy jutro będziemy mogli zrobić zakupy? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć, zanim zawinięci w szaliki i czapki ruszymy jutro do sklepu.
Zobacz wideo

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące niedziel handlowych. Od początku tego roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie dopiero 27 stycznia, a 13 stycznia sklepy będą zamknięte. Jeżeli koniecznie będziemy chcieli zrobić jutro zakupy, możemy udać się np. na stację benzynową lub do osiedlowego sklepiku, w którym sprzedaje właściciel tego sklepu.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Kto może sprzedawać bez ograniczeń?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. W niedziele takie jak 13 stycznia otwarte mogą być m.in. apteki, sklepy z pamiątkami, piekarnie, cukiernie, a także restauracje i kawiarnie. Bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa czy też nie, możemy pójść do teatru, muzeum lub do kina (również tego, które znajduje się na terenie galerii handlowej). 

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy będą jutro czynne?
Zaloguj się
 • makskey1

  Oceniono 14 razy 10

  dlaczego nie zorganizowano referendum w sprawie handlu w niedziele? niech sie ludzie wypowiedzą

 • lob1

  Oceniono 6 razy 6

  Komu to przeszkadza,że markety są otwarte? ja bardzo lubię iść w niedzielę z całą rodziną na zakupy a przy okazji coś zjemy ,wypijemy kawę,ciastko i cała rodzina zadowolona.Z powodu 20 pracownic w markecie nie może korzystać z zakupów tysiące a nawet miliony Polaków.W innych lokalach gastronomicznych tez pracują ludzie i nikt nie zabrania zamykać lokali.Czy markety mają być dla społeczeństwa ,czy dla ekspedientek????? Ile to już handel stracił na tym zamknięciu miliardy.A do kościoła można chodzić????? przecież tam też pracują księża,służba ,ministranci.To jakiś niepoważny facet wymyślił zamykanie handlu,chyba nie ma rodziny i jest starym kawalerem.Dlaczego społeczeństwu w demokracji zabrania się korzystać z przyjemności zakupów z rodziną i odpoczynku przy kawie w markecie??????

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Powinno być referendum wśród wszystkich Polaków czy zamknąć czy otwierać w niedzielę handel a nie jakiś tam dziadziuś zadecydował za wszystkich obywateli.Nie dajmy się ,nikt nas nie będzie stawiał w kącie,bo się komuś nie podoba,że zamiast do kościoła idą na zakupy.Wszystko można pogodzić,ale proszę się nie wtrącać w prywatne życie Polaków.Sami wiemy co robić w niedzielę i nikt nie zmusi nas do uszczęśliwiania nas na siłę.

 • c.t.k

  Oceniono 17 razy 3

  Czy miejsca kultu będą jutro czynne??.Klechy też ludzie:chcą się wyspać,napić,popieścić,pobzykać.....
  Ludzie !!!- więcej miłosierdzia dla klech !!!

 • leonek16

  Oceniono 4 razy 2

  Ku... z piSSda

 • jabo23

  Oceniono 1 raz 1

  Przestańcie zadawać durne pytania!
  Czy jutro czynne?
  Ja potrzebuję szybko znać odpowiedź: TAK czy NIE

 • pierwszychamrp

  Oceniono 9 razy 1

  Można też pójść do każdego sklepu, w którym w zeszłym roku pojawiła się tabliczka "placówka pocztowa" :-)

 • Oceniono 15 razy 1

  Panie UZ proszę w następnym komentarzu o handlowych niedzielach napisać kiedy kończą się panu praktyki w GW oraz gdzie naczelny chce pana przenieść abym mógł śledzić pana osiągnięcia dziennikarskie!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX