Złodziej uciekał przed pościgiem, rzucił w policjanta torbą. Było w niej 350 tys. zł

Dwaj policjanci z Zielonej Góry mogą mówić, że znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Udało im się powstrzymać obrabowanie właściciela kantoru. Uciekający złodziej chciał ich powstrzymać, rzucając w funkcjonariusza... torbą pełną pieniędzy.
Zobacz wideo

Sytuacja, którą opisuje lubuska policja, miała miejsce kilka dni temu w Zielonej Górze. Dwaj policjanci z Wydziału Prewencji byli na służbie w nieoznakowanym radiowozie. W pewnym momencie zauważyli, że jeden mężczyzna goni ulicą drugiego i krzyczy "łapać złodzieja".

Chwilę wcześniej uciekający mężczyzna podszedł do samochodu, który zatrzymał się na światłach. Najprawdopodobniej wcześniej obserwował ofiarę i wiedział, że autem jedzie właściciel kantoru w gotówką. Mężczyzna zabrał z samochodu torbę z pieniędzmi i rzucił się do ucieczki. 

Gdy funkcjonariusze zauważyli uciekającego, sami wysiedli z radiowozu zaczęli pościg. Mężczyzna zobaczył policjantów za sobą i próbował spowolnić ich, rzucając w jednego torbę z pieniędzmi. Jednak policjant zrobił unik i dalej gonił złodzieja, aż w końcu powalił go na ziemię. Nawet gdy na miejscu pojawił się drugi funkcjonariusz, zatrzymany szamotał się i próbował uwolnić. W zatrzymaniu go pomogła osoba postronna, a na miejsce dotarł kolejny patrol policji. 

28-latek z woj. dolnośląskiego został zatrzymany. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Wg policjantów współpracował on z innymi osobami i od pewnego czasu przygotowywał się do rabunku, w tym obserwował ofiarę. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości, za co może grozić do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu na trzy miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Uciekał przed pościgiem, rzucił w policjanta torbą z 350 tys. zł
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 17 razy 15

  Prokurator doliczy mu za próbę wręczenia łapówki.

 • uniwr

  Oceniono 13 razy 11

  Bardzo inteligentny ten właściciel kantoru, że drzwi nie blokuje wioząc utarg.

 • andrzejsec1

  Oceniono 9 razy 7

  To tak łatwo można ukraść torbę z pieniędzmi ze stojącego na światłach samochodu? To jakaś dziecinada.

 • lusjola

  Oceniono 6 razy 6

  Gratulacje dla policjantów .

 • seryja

  Oceniono 4 razy 4

  Sportowiec. :)

 • muzoman

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwne, przechodzień wyciągnął ze stojącego przed przejściem dla pieszych w centrum miasta samochodu, torbę z pieniędzmi.

 • mistermadmat

  Oceniono 7 razy 3

  Za złodziejstwo powinno się obcinać dłoń .Jeba ć złodzieji !!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX