Sąd: trzymiesięczny areszt dla Miłosza S. To on projektował escape room w Koszalinie

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 28-letniego Miłosza S., projektanta escape roomu, w którym w piątkowy wieczór doszło do tragicznego pożaru. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Jego obrońcy przekazali, że jest wstrząśnięty tym, co stało się lokalu.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do wniosku prokuratory, która wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla 28-letniego Miłosza S., projektanta koszalińskiego escape roomu. Mężczyzna przygotowywał wyposażenie lokalu, ale zdaniem śledczych, nie uwzględnił dróg ewakuacyjnych. 

Koszalin. 3-miesięczny areszt dla właściciela escape roomu

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt wobec Miłosza S. - mówił na konferencji prasowej prokurator Ryszard Gąsiorowski.

Jak dodał, sąd podejmując decyzję o areszcie dla mężczyzny wziął pod uwagę dwie przesłanki: potrzebę prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania oraz zagrożenie surową karą.

Wiadomo, że Miłosz S. złożył wyjaśnienia przed sądem. Ze względu na niejawność postępowania, ich treść nie została podana do wiadomości publicznej. 

Miłosz S. nie przyznaje się do winy. Usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie oraz zarzut nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu nastolatek, które zginęły w pożarze.

W niedzielę obrońcy Miłosza S. w rozmowie z mediami mówili, że ich klient podczas pierwszego przesłuchania nie złożył wyjaśnień, bo "nie był w stanie psychicznie znieść tego ciężaru, który na niego spadł"

W sobotę prokuratura przesłuchała dwie osoby: właścicielkę budynku, w którym znajdował się pokój zagadek oraz krewną Miłosza S., która miała zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie przedstawiono jej zarzutów, na pytania prokuratorów odpowiadała w charakterze świadka. 

Tragedia w Koszalinie. Trwają kontrole escape roomów

Po tragicznym pożarze w Koszalinie w całym kraju rozpoczęły się kontrole escape roomów pod kątem bezpieczeństwa, które zostały zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dotychczas skontrolowano 325 escape roomów, 26 lokali zamknięto. Szczegółowy raport ma być gotowy w ciągu kilku dni.

Więcej o:
Komentarze (221)
Sąd: trzymiesięczny areszt dla Miłosza S. To on projektował escape room w Koszalinie
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 53 razy 45

  tłuste pisowskie kocury szukają kozła ofiarnego i robią pokazówkę.
  pisiory są 3 lata przy korycie i gdzie są przepisy dla takiej działalności??? nie ma bo po nocach uchwalają ustawy, które ułatwiają i rozkradanie państwa i dezaktywację mechanizmów kontrolnych (jak niezależna prokuratura, sądy, krs, trybunał itd)

 • vontomke

  Oceniono 46 razy 34

  Szczerze powiedziawszy to jest chore. Czy naprawdę ktoś uważa że facet z premedytacją zaprojektował to tak żeby tam zginęli ludzie? Tak wygląda Polska PiSu - zamiast rozwiązań systemowych - igrzyska dla tłuszczy. Jeżeli sąd wyda normalny, rozsądny wyrok to PiS przedstawi to w mediach że sędziowie nie wymierzają sprawiedliwości, zresztą bez względu na wyrok tak to przedstawi.

 • zraluk7

  Oceniono 43 razy 31

  Czy w projekcie było napisane że butla gazowa ma być nieszczelna? Rozumiem, że władza chce ludowi pokazać, że działa ale nie róbmy kolejnego Komendy,

 • lieft

  Oceniono 47 razy 27

  aresztowlai niewinnego faceta, nie ma i nie byo żadnych wymogów dotyczących takich miejsc, ten areszt jest totalnie bezpodstawny i facet będzie mógł się domagać sporego odszkodowania, które się mu słusznie należy. I za areszt i za zszarganie dobrego imienia. To się mogło przydarzyć każdemu i wszędzie. Codziennie wiele ludzi ginie; na drogach, w pożarach, na skutek błędów lekarskich oraz innych zdarzeń. I co? jakoś nikogo nie zamykają. Trzeba było, żeby władza pokazała durnemu ludowi, że jest skuteczna, to znaleźli sobie kozła ofiarnego. A lud polski ciemny będzie klaskał jak na igrzyskach.

 • bacowa

  Oceniono 38 razy 26

  Nie bronie tego chłopaka, ale to przypomina czasy samosądów

  gdzie przepisy dotyczące funkcjonowania escape roomów?

  PiSbolszewia miał wszystko podnosić z ruin i prostować

  minęły trzy lata ich rządów i nic w tym temacie nie zrobiono

  najważniejsze by uściślic płacenie podatków i narzędzia dla kontroli skarbowej

  życie i zdrowie podatnika to najmniejszy problem

 • czarnydoktor

  Oceniono 26 razy 20

  Proponuje jeszcze aresztowac dekarza, stolarza i kafelkarza co pomagali w budowaniu escape roomu.

 • warta_socios

  Oceniono 29 razy 17

  Za chwilę chłopak się powiesi w celi z powodu tej nagonki a prawda jest taka, że śledczy są często stronniczy nadużywają uprawnień czy manipulują materiałem dowodowym bo sam tego doswiadczylem

 • przyjaciel.krolika

  Oceniono 21 razy 15

  Nasuwa się jeszcze pytanie : kto wadliwie podłączył butlę gazową do piecyka ? Czy zrobiła to obsługa escape-roomu, czy dostawca butli ? Sama butla raczej się nie rozszczelniła, ale połączenie na zaworze musiało być do bani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX