Tragedia w Koszalinie. "Ratuj". Jedna z 15-latek przed śmiercią zdążyła zadzwonić do ojca

Jedna z 15-latek, które zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie, przed śmiercią zdążyła zadzwonić do swojego ojca i poprosić go o ratunek. Pozostałe aż do utraty przytomności miały krzyczeć, bić pięściami w ściany zamkniętego pomieszczenia i samodzielnie wezwać straż pożarną.

Jak donosi "Super Express", nastolatki, które zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie, były świadome swojej tragicznej sytuacji - do ostatnich chwil wzywały pomocy i starały się wydostać z pomieszczenia. 

Tragiczny pożar w Koszalinie. "Nie możemy się wydostać, ratuj"

"SE" opisuje, że 15-letnie ofiary pożaru - Amelia, Gosia, Karolina, Wiktoria i Julia - były "nierozłącznymi przyjaciółkami" i udały się do escape roomu, by wspólnie świętować urodziny jednej z nich. Jedna z ofiar, 15-letnia Wiktoria, przed śmiercią zdołała dodzwonić się do swojego ojca.  

- Wybuchł pożar, nie możemy się wydostać, ratuj! - miały brzmieć ostatnie słowa nastolatki, które przytacza "SE".

Nastolatki do ostatniej chwili próbowały wydostać się z płonącego escape roomu. Miały też samodzielnie wezwać straż pożarną i uderzać w ściany pomieszczenia, próbując się z niego wydostać. Pracownik escape roomu nie zdołał ich jednak uwolnić, bo płomienie odcięły mu drogę do drzwi.

Przesłuchany świadek i pierwsza osoba z zarzutami

W niedzielę wieczorem prokuratura zatrzymała Miłosza S., który urządzał escape room w Koszalinie. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Ryszard Gąsiorowski, mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do śmierci poprzez niewłaściwe zaprojektowanie pomieszczenia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Już w sobotę prokuratura przesłuchała dwie osoby: właścicielkę budynku, w którym znajdował się pokój zagadek oraz krewną Miłosza S., która miała zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie przedstawiono jej zarzutów, na pytania prokuratorów odpowiadała w charakterze świadka. 

Kontrole escape roomów w Polsce

Escape room to gra, w ramach której grupa osób próbuje rozwiązać serię zagadek. Znalezienie poprawnych rozwiązań umożliwia opuszczenie danego pomieszczenia.

Po tragicznym pożarze w Koszalinie w całym kraju rozpoczęły się kontrole escape roomów pod kątem bezpieczeństwa, które zostały zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szczegółowy raport ma być gotowy w ciągu kilku dni.

Więcej o:
Komentarze (251)
Tragedia w Koszalinie. "Ratuj". Jedna z 15-latek przed śmiercią zdążyła zadzwonić do ojca
Zaloguj się
 • corvelinho

  Oceniono 36 razy 36

  Myślę że słowo "Ratuj"- ostatnie które usłyszał ten ojciec od swojej córki będzie mu dźwięczało w głowie do końca jego dni. Słyszeć coś takiego od swojego ginącego dziecka i czuć tak gigantyczną bezradność. Kolosalny bagaż. Wyrazy współczucia.

 • dziadekjam

  Oceniono 54 razy 34

  Skoro dziewcz\ynbki były świadome sytuacji i n ie mogły się wydostać, to świadczy o tym, że pomieszcxzenie nie miało awarytjnego wyjścia i było śmiertelną pułapką. Taki stan rzeczy, to już nie kwalifikuje się jako "nieumyślne spowodsowanie śmierci"...

 • rulz007

  Oceniono 40 razy 32

  tego ojca,który odebrał telefon trzeba objąć szczególną opieką psychologiczną,żeby nie zrobił sobie niczego złego.

 • art_102

  Oceniono 31 razy 29

  Teraz nagłe szukanie winnych, oskarżanie projektantów itp., a jak wcześniej podano, dotąd przepisy nie wymagały przy tworzeniu escape roomów żadnych zezwoleń bezpieczeństwa, również przeciwpożarowych. Ponad tysiąc takich przybytków w Polsce działało jak chciało. Teraz polityczna pokazówka przedwyborcza i szukanie kozła ofiarnego. Jeśli każdy, nawet idiota, mógł bez żadnej kontroli stawiać takie przybytki, które działały legalnie,, czyli były zgłoszone, a państwo nie wymagało żadnych kontroli bezpieczeństwa, to Brudziński nie powinien szukać winnych wśród projektantów, tylko samemu zgłosić się do prokuratury, bo to jest bubel administracyjny, za który pięć nastolatek straciło życie.

 • Oceniono 27 razy 25

  Jednym zdaniem mogę to pisać. Smutne straszne przerażające!! Takie młode osoby!! Wyrazy współczucia dla rodziców przyjaciół i znajomych

 • rulz007

  Oceniono 24 razy 24

  kondolencje dla rodzin,nie ma większego bólu niż strata swojego dziecka.

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 20

  Wyrazy współczucia dla rodzin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX