Prognoza pogody na dziś - wtorek 8 stycznia. IMGW ostrzega przed wiatrem i opadami

Prognoza pogody na dziś - wtorek 8 stycznia. Pogoda nie będzie dziś dla nas łaskawa - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał liczne ostrzeżenia meteorologiczne.
Zobacz wideo

Choć będzie dzisiaj dosyć ciepło, a w wielu miastach zobaczymy liczne przejaśnienia, nie obędzie się bez opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W wielu regionach musimy zachować szczególną ostrożność ze względu na oblodzenie, marznące opady deszczu, zawieje, a także silny wiatr.

Temperatura. Ujemne wartości tylko w nielicznych miastach

We wtorek 8 stycznia w większości polskich miast termometry wskażą wartości dodatnie, jedynie w górach i na wschodzie kraju możemy spodziewać się temperatury ujemnej. Tego dnia najzimniej będzie w Suwałkach i Przemyślu, gdzie odnotujemy -4 stopnie oraz w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku, gdzie na termometrach zobaczymy -3 stopnie. Najcieplejszym miejscem w Polsce będzie dzisiaj zachodnia część kraju - w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie termometry wskażą aż 6 stopni, a w Koszalinie, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu 4 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 8.01.2019Mapa temperatury 8.01.2019 gazeta.pl

Opady. Będzie dużo deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

Synoptycy prognozują, że opady zaobserwujemy dzisiaj w całym kraju. Na zachodzie i Pomorzu przewiduje się opady deszczu, z kolei na terenie od Mazur przez centrum Polski po Górny Śląsk i Małopolskę opady śniegu, które lokalnie mogą zmienić się w opady deszczu ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dalszy przyrost pokrywy śnieżnej w górach i na wschodzie kraju - w Karpatach o 10 cm, a na wschodzie miejscami o 7 cm.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed licznymi utrudnieniami

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi dla życia, zdrowia i mienia warunkami atmosferycznymi. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla dziewięciu województw. Silny wiatr może zagrażać mieszkańcom województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, marznące opady będziemy obserwować w województwach łódzkim i opolskim, śląskim i małopolskim, z kolei oblodzenie może stanowić zagrożenie w województwach warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Najniebezpieczniej będzie dziś w województwach śląskim i małopolskim - dla obu województw wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu, marznącymi opadami oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Więcej o: