Tomasz Sekielski zebrał całą kwotę na film dokumentalny o pedofilii w Kościele. Wkrótce premiera

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał na internetowej platformie crowdfundingowej 450 tys. zł. To właśnie ta kwota była konieczna do zrealizowania filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. Premiera zaplanowana jest na kwiecień.
Zobacz wideo

450 tys. zł - tyle udało się zebrać Tomaszowi Sekielskiemu za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Patronite na produkcję filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. Zbiórka była prowadzona od lutego ubiegłego roku. Pieniądze jednak nadal wpływają - w poniedziałek przed godz. 7 zebrana kwota wynosiła już 453,7 tys. zł.

Najniższa kwota, którą wspierano produkcję, to 5 zł miesięcznie. Byli jednak i takie osoby, które przekazywały co miesiąc 1000 zł.

To dzięki wam, waszej ofiarności, każdej wpłaconej przez was złotówce, uda się zrealizować ten ważny film, ten potrzebny film dla ofiar, potrzebny dla prawdy i sprawiedliwości. Nikt nie chciał go sfinansować. Gdyby nie wy, ten film o pedofilii w polskim kościele pewnie nigdy by nie powstał

- skomentował w udostępnionym darczyńcom nagraniu Tomasz Sekielski.

Premiera filmu dokumentalnego przewidziana jest na kwiecień. Dziennikarz zapowiadał wcześniej, że film będzie dostępny w sieci za darmo. Przed ekipą pozostało jeszcze kilka dni zdjęciowych, później zaplanowany jest montaż. Jeszcze w styczniu Tomasz Sekielski ma ujawnić tytuł, plakat i teaser.

Przy okazji premiery dokonamy pełnego rozliczenia się z pieniędzy, które od was otrzymaliśmy. Wszystkie pieniądze, które wpłyną na nasze konto powyżej sumy, na którą się z wami umówiliśmy, czyli 450 tys. zł, w całości zostaną przeznaczone na film, dodatkową promocję, na rzeczy, które będziemy mogli zrobić jeszcze lepiej dzięki tej kasie. Z niej się także rozliczymy

- zapowiedział.

Sekielski nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Za kilka dni ma ujawnić szczegóły dotyczące kolejnego filmu dokumentalnego. Tym razem chce zająć się aferą SKOK.

Kariera dziennikarska Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. W swojej pracy relacjonował wydarzenia takie m.in. wojna w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym".

W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w TVP. Później zawodowo związał się z Nowa TV, obecnie współpracuje z portalem Onet. Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

Zobacz wideo
Więcej o: