Joachim Brudziński i Kamil Durczok kłócą się na Twitterze. Dziennikarz nazwał ministra hieną

Na Twitterze doszło do kłótni między Kamilem Durczokiem a Joachimem Brudzińskim. Dziennikarz zarzucił ministrowi, że "wykorzystał tragedię w Koszalinie do swoich politycznych celów", na co szef MSWiA odpowiedział, że się za niego pomodli.
Zobacz wideo

W piątek w tzw. escape roomie (lub "pokoju zagadek") w Koszalinie doszło do pożaru. Zginęło pięć nastolatek, które brały udział w zabawie z okazji urodzin jednej z nich. Ranny został pracownik escape roomu. 

Tragedia wywołała reakcje czołowych polityków. Zarówno premier, jak i prezydent składali kondolencje rodzinom ofiar. Rządzący zapowiedzieli też nie tylko wyjaśnienie tragedii, ale i kontrole w innych tego typu miejscach w Polsce. - Strażacy przegrali tę walkę nie z powodu braku profesjonalizmu, kompetencji czy doświadczenia. Tę walkę strażacy przegrali z tymi, którzy, kierując się chęcią łatwego, szybkiego zysku, narazili na śmierć Bogu ducha winne dzieci - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński. Zapowiedział konsekwencje dla właścicieli łamiących prawo.

Sprawa jest też szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Dziennikarz Kamil Durczok komentując tragedię zaatakował Brudzińskiego. "Minister bezczelnie wykorzystał tragedię w Koszalinie do swoich politycznych celów. Kiedyś był jedną z nielicznych jasnych twarzy PiS. Dziś działa jak hiena" - napisał. Dodał: "oczekuje wizyty policji jutro o 6 rano. Ale pan też za swoje głupoty odpowie. Do zobaczenia w celi". Dziennikarz nie wyjaśnił jednak, jakie dokładnie słowa czy działania ministra są jego zdaniem "politycznym wykorzystaniem tragedii".

Brudziński odpowiedział Durczokowi na Twitterze, że "wstyd się przyznać, ale dla mnie kiedyś pan też wydawał się jasną twarzą dziennikarstwa". "Dziś tylko jedynie mogę panu zadeklarować, że pomodlę się za pana. Pomocy medycznej udzielić niestety nie potrafię" - napisał minister.

Więcej o:
Komentarze (203)
Joachim Brudziński i Kamil Durczok kłócą się na Twitterze. Nazwał ministra hieną
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 72 razy 52

  A mni dziwi wyjatkowo dobre samopoczucie Morawieckiego, Brudzinskiego, Kczynskiego..... po tragedii w Koszalinie......

 • cezar85

  Oceniono 47 razy 35

  pomódl się lepiej brudziński, za moje adidasy, reeboka

  uj wie, ile jeszcze pozwolisz mi w nich śmigać

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 47 razy 33

  Brawo Kamil Durczok. Nie tylko Brudziński również Morawiecki to hiena. Rzygam na ich widok. Kompletny brak u nich uczucia dla rodzin i szacunku dla ofiar tragedii,

 • andrew1507

  Oceniono 45 razy 27

  A ja pytam a gdzie byl rzad pis przed tragedia Eskape room, kto dawal zezwolenia na uragajace zdrowemu rozsadkowi pier..ne eskape roomy, dlaczego nie zdal egzaminu nadzor państwa?
  Morawiecki I pis powinien odpowiedziec za ten stan, jak nie dzis to jutro....

 • zigzaur

  Oceniono 42 razy 20

  Sprawdzić, czy nie zginęły buty tych nastolatek. W końcu Koszalin od Szczecina niedaleko.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 28 razy 18

  ma Durczok racje
  u nas powoli acz systematycznie
  idziemy w kierunku Sovietów
  życie ludzkie niewazne
  prawo i jego egzekwowanie niczym
  ważne pokazac sie na miejscu tragedii
  wstrętną opozycje zahaczyc
  a potem na narty
  a jak trzeba to krzyzem w kosciele
  a najlepiej przed putinem/ panemjarkiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX