Wszyscy podróżni zostali panią Katarzyną. PKP Intercity "zmieniło" imiona i nazwiska na biletach

Pasażerowie kupujący w sieci bilety na pociąg PKP Intercity mogli się mocno zdziwić - na dokumentach znajdowało się jedno i to samo kobiece imię i nazwisko. Spółka przeprasza za usterkę i zapewnia, że bilety ze zmienionymi danymi i tak będą uznawane przez konduktorów.

Nietypowa awaria dotyczyła pasażerów PKP Intercity, którzy w ostatnich godzinach kupowali bilety na pociągi przez internet. Internetowy zakup wymaga podania imienia i nazwiska, ponieważ konduktor w pociągu sprawdza również dane z dokumentu tożsamości.

Tymczasem na biletach pobieranych w sobotę przez pasażerów znajdowały się dane pani Katarzyny S., na wszystkich te same - podaje portal Rynek-kolejowy.pl.

W dniu 5 stycznia 2019 r. w systemie sprzedaży internetowej e-IC wystąpiła usterka, która spowodowała, że pobierane bilety (w formacie PDF) zawierają zmienione dane właściciela biletu. PKP Intercity podejmuje działania mające na celu przywrócenie prawidłowych danych na biletach

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PKP Intercity.

Spółka zapewnia, że "podróżni mogą odbywać przejazdy na podstawie biletu z danymi zmienionymi w wyniku usterki". PKP Intercity przeprasza i podkreśla, że pracuje nad wyeliminowaniem błędu.

Więcej o:
Komentarze (128)
PKP Intercity "zmieniło" na biletach imiona i nazwiska pasażerów. Nietypowa awaria
Zaloguj się
 • drdr2

  Oceniono 46 razy 40

  Z Katarzyną nie miałbym problemu, ale gdyby zmieniono mi nazwisko na Andrzej Duda, zażądałbym wysokiego odszkodowania

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 38 razy 30

  Może ktoś mi wytłumaczy, po co PKP wymaga wpisania na bilecie nazwiska pasażera i sprawdza tożsamość, żądając w trakcie kontroli okazania dowodu osobistego. Identyczny bilet, ale na okaziciela bez legitymowania, można kupić w kasie. To jeden z idiotyzmów w tej jakże zasłużonej firmie:)

 • maaac

  Oceniono 25 razy 23

  A jak przeprosiło panią Katarzynę S.? Jak dla mnie powinni wystartować z prepozycją rocznego bezpłatnego biletu na wszystkie ich linie. To i tak było by "jak za darmo" wykupienie się z problemu.

 • freud1

  Oceniono 28 razy 18

  Niedawno, calkiem niedawno, entuzjasci i piewcy wielkiej wolski katolickiej - centrum miedzymorza, nabijali sie z Deutsche Bahn i jej "usterek".
  Misie kochane, gdyby na wolskiej kolei wprowadzic niemieckie kryteria, to nawet wiekszosc szyn zostalaby zakwalifikowana jako usterka.

 • lou1000

  Oceniono 16 razy 14

  nie, nie Kucharz po dwutygodniowym kursie nie jest dobrym programistą Nie miejcie złudzeń

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 11

  "Tymczasem na biletach pobieranych w sobotę przez pasażerów znajdowały się dane pani Katarzyny S., na wszystkich te same - podaje portal Rynek-kolejowy.pl."\
  =================================================
  Może chodzi o Carycę Katarzynę? Proponuję sprawę przekazać Suskiemu do zbadania...:-)

 • bankrut.1

  Oceniono 21 razy 11

  tak właśnie działają wolskie patryjoty za pincet plus pod auspicjami pissowskiego pkp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX