Kontrole escape roomów w całej Polsce. W Grudziądzu zamknęli jedną z sal, inni dostali mandaty

Po tragicznym pożarze escape roomu w Koszalinie w całej Polsce trwają kontrole w innych tego typu placówkach. Straż pożarna zdecydowała, że należy zamknąć jeden taki pokój w escape roomie w Grudziądzu.

W pożarze escape roomu w Koszalinie zginęło pięć piętnastolatek. Do tragedii doszło w piątek po południu, w sobotę straż pożarna zaczęła prowadzić kontrole bezpieczeństwa w innych escape roomach na terenie całego kraju. Przyznano pierwsze mandaty, w przypadku niektórych placówek zastosowano dalej idące kroki.

Kontrole escape roomów w całej Polsce

Straż pożarna tylko w województwie kujawsko-pomorskim w sobotę do godziny 14 przeprowadziła kontrole w ośmiu różnych escape roomach. To miejsca, które oferują swoim klientom gry polegające na szukaniu wskazówek umożliwiających wydostanie się z zamkniętych pokojów.

Jak powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak, we wszystkich 14 escape roomach wykryto w ramach kontroli 33 nieprawidłowości w zakresie przepisów przeciwpożarowych i 12 związanych z ewakuacją. W przypadku escape roomu w Włocławku właścicielowi przyznano mandat za niedostosowanie obiektu do wymogów bezpieczeństwa.

Zamknięta sala w Grudziądzu  

Straż pożarna w Grudziądzu była zmuszona zamknąć jedną salę w tamtejszym escape roomie. Jak wyjaśnił nam oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu st. kpt. Paweł Korgol, w jednym z trzech pokojów droga ewakuacyjna nie spełniała wymogów bezpieczeństwa. Brakowało tam odpowiedniego oświetlenia awaryjnego, zaś na drodze ewakuacyjnej znajdowały się łatwopalne materiały.

Jak mówi nam st. kpt. Paweł Korgol, właściciel escape roomu w Grudziądzu przy strażakach dzwonił do klientów i anulował wszystkie rezerwacje na niebezpieczny pokój. Część z nich przeniósł do dwóch pozostałych sal, które spełniają warunki bezpieczeństwa. Wcześniej w mediach pojawiła się przekłamana informacja, że cały obiekt został zamknięty. 

Jak na razie straż pożarna jest w stanie przedstawić jedynie część wyników kontroli, pełne dane będą dostępne w poniedziałek.  

Więcej o:
Komentarze (138)
Kontrole escape roomów w całej Polsce. W Grudziądzu zamknęli jedną z sal
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 36 razy 30

  Państwo teoretyczne z dykty PiS dziala tylko na pokaz kiedy zginą ludzie. Podobnie było z płonącymi wysypiskami.

 • maaac

  Oceniono 24 razy 22

  No skoro miała być inspekcja to muszą być i "sukcesy". Inaczej by dostali po uszach.

 • troque

  Oceniono 18 razy 12

  Paździerzowe państwo PiS w świetle reflektorów - akcja pod publiczkę gdy zgineli ludzie.

  Nie zdziwiłbym sie gdyby jakiś pisowski przygłup wskoczył z inicjatywa ustawodawczą.

 • szabepio

  Oceniono 17 razy 11

  Te pokoje powinny byc zamykane tylko symbolicznie, umownie , a nie na klucz od zewnątrz. Byłem w czymś takim w Londynie i nikt nie zamknął mnie id zewnątrz, mogłem w każdej chwili wyjść i zrezygnować z zadań. Obawiam ze nasza krajowa odmiana nie do końca zrozumiała o co w tym chodzi. A może po prostu taka wschodnia odmiana. Taka rosyjska. Trochę ruletka...

 • kalito

  Oceniono 12 razy 10

  Będzie jak zwykle. Wielkie poruszenie, 1000 kontroli, 500 mandatów a za miesiąc powrót do normy. Tak niestety my Polacy funkcjonujemy :(

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 9

  PiXI i DiXi z NBP PiS 70 tysięcy solidaryzują się z ofiarami tragedii i gotowe są w geście solidarności przeznaczyć 25 zł ze swoich niskich dochodów na wsparcie.

 • tedek1

  Oceniono 12 razy 8

  No cóż ważniejsza aborcja,in vitro lub msza u ojca Tadeusza...
  We wszystkich skontrolowanych ujawniono nieprawidłowości -czy ten fakt dał komuś coś do myślenia? Nie bo polskie społeczeństwo nie myśli i nie rozliczy polityków z ich (nie)rzetelnej pracy...
  A druga kwestia jest beznadziejna jakość pracy urzędów ale cóż za pracowników może mieć nadzór budowlany jak płaci 2500 zł brutto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX