Pożar w Koszalinie. Właściciele polskich escape roomów wydali wspólne oświadczenie

Po tym, jak w piątek w Koszalinie w trakcie pożaru w escape roomie zginęło pięć 15-latek, właściciele podobnych placówek wydali w tej sprawie wspólne oświadczenie. Zapewniają o gotowości do współpracy ze służbami ws. kontroli.

W piątek w Koszalinie doszło do tragicznego pożaru escape roomu. Zginęło w nim pięć uwięzionych w pokoju 15-latek, a pracownik lokalu wylądował w szpitalu. Właściciele escape roomów z całej Polski wydali specjalne oświadczenie, w którym składają kondolencje i zapewniają, że bezpieczeństwo to ich priorytet.

Oświadczenie po tragedii w Koszalinie

Właściciele polskich escape roomów łączą się w bólu z rodzinami ofiar pożaru w Koszalinie. Ogrom Państwa straty jest niemożliwy do wyobrażenia - czytamy m.in. na profilu Time Of Mysteries - Escape Room.

Zapewniają, że w swojej działalności dokładają wszelkich starań, by uczestnicy gry byli w ich placówkach zawsze bezpieczni.

W naszej działalności dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie graczy jest i zawsze będzie najwyższym priorytetem. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony w naszych pokojach był nie tylko atrakcyjny, ale nade wszystko – bezpieczny.

Po piątkowym pożarze MSWiA zapowiedziało kontrole w escape roomach na terenie całego kraju. W oświadczeniu pojawiło się zapewnienie, że wszyscy będą ściśle współpracować nad zagwarantowaniem bezpieczeństwa graczom.

Wyrażamy nadzieję, że zapowiedziane działania Straży Pożarnej przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa graczy i zapobiegną powtórzeniu się podobnej tragedii w przyszłości. Gwarantujemy pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi.

Wyniki kontroli mają zostać przedstawione w niedzielę o godzinie 10.00 rano na wspólnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Joachima Brudzińskiego, wynika z najnowszych doniesień. 

Pożar escape roomu w Koszalinie

Do wybuchu pożaru w koszalińskim escape roomie doszło w piątek około godz. 17 w trzykondygnacyjnym budynku w centrum miasta.

Z ustaleń prokuratury i straży pożarnej wynika, że w poczekalni escape roomu doszło do pożaru wywołanego przez nieszczelną butlę gazu, która służyła do ogrzewania pomieszczenia. Ogień odciął dostęp do pokoju, w którym przebywało pięć zamkniętych 15-latek.

Pracownik placówki nie mógł się dostać do drzwi, by wypuścić świętujące urodziny jednej z nich nastolatki. Wszystkie zginęły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, wynika z  przeprowadzonej sekcji zwłok.

Rzecznik koszalińskiej prokuratury okręgowej Ryszard Gąsiorowski przekazał mediom, że na razie śledztwo wszczęto z artykułu 163 kodeksu karnego o spowodowaniu pożaru, w wyniku którego giną ludzie. To czyn zagrożony karą do 12 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (98)
Właściciele polskich escape roomów wydali wspólne oświadczenie
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 30 razy 24

  Gazeto, znowu pojawił się tu sutener. Zrobicie coś z tym, czy znowu dacie mi za ten apel bana?

 • as-zalogowany

  Oceniono 31 razy 11

  Przez ostatnie osiem lat Polcy i Polaki, korzystający z escape roomów byli narażani na niebezpieczeństwo. Działo się tak za sprawą nieudolnego poprzedniego rządu, ale nie obawiajcie się, nasz rząd już przygotowuje ustawę, która zostanie podpisana najpóźniej dziś o drugiej w nocy, by zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości.

  P.S. Powyższy komentarz dotyczy działań kontrolnych podjętych jak zwykle dopiero po tragicznym zdarzeniu, nie ma zaś na celu wyszydzenia samego zdarzenia.

 • Jan Nowak

  Oceniono 23 razy 9

  Jak do ku... nędzy można być tak głupim żeby zamykać pokój w taki sposób żeby nie można było go otworzyć w jedną sekundę? Zabili 5 dzieci. Właściciel i nieudolny ch... pracownik powinni trafić do pierdla na długie lata.

 • dvla

  Oceniono 17 razy 7

  Prawda jest taka ze 99% tych obiektów nie jest przystosowana do przebywania ludzi. Powninno soe szybko wprowadzić ustawą klasę ZLII dla takich obiektów

  Teraz im się "ciepło zrobiło" i wszyscy sa pogrążeni w buli o własny biznes. Wszystkie obiekty użyteczności publicznej muszą mieć wyjsca ewakuacyjne a tu dziura w prawie. Wyjścia zablokowane i otwierane przez obsługę??!! Pożar hali stoczni nikogo nic nie nauczył? Ps kros wie jakie plecy ma "stonka" w co drugim sklepie od lat wyjscia dodatkowej ewakuacji zablokowane paletami z towarem i nikt ze straży tego nie widzi?

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 22 razy 6

  Kiedyś małolaty topiły się w gliniankach.
  Teraz, wielki świat, to giną w escape room'ach.
  Nic się nie zmieniło. Ludzie są głupi, byli głupimi i głupimi umrą.
  Widać, że edukacja na nic, lub w złym kierunku jest prowadzona.

 • koment22

  Oceniono 20 razy 6

  Escape room może być fajną atrakcją, ale trzeba wybrać renomowaną placówkę a nie jakiś blaszak czy garaż u kogoś za domem. Bo jaka to w gruncie rzeczy przyjemność ? W ogóle trzeba być ostrożnym z tego typu atrakcjami, bo w większości prowadzą je zwykli Januszowie. Ile było wypadków, chociażby z ostatniego okresu: dziewczynie wkręciło włosy na torze gokardowym, inna zjechała na linie wprost na drzewo, inna na zbiorowej trampolinie złamała kręgosłup, facet na trampolinie też sparaliżowany, teraz escape room. Ile jeszcze ? Może skoki z komina będą następne ? Np. zerwana lina. Wszystkie te przybytki prowadzą Janusze a ludzie nieświadomi powierzają im swoje życie...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 5 razy 5

  Tyle nieścisłości w jednym artykule. Od wybuchu gazu nie wydziela się tlenek węgla,czyli czad! Budynek jednopiętrowy, nie w centrum miasta,a w pobliżu Góry Chełmskiej przy wylocie z Koszalina ( prawie). Świeczki były używane zamiast prądu w tych pomieszczeniach.

 • berig123

  Oceniono 2 razy 2

  Kim jest właściciel? Może coś o tym "przestępcy", który zaniedbał podstawowe sprawy bezpieczeństwa!!!

 • bokaj

  Oceniono 2 razy 2

  "Escape room"?
  Jaka "escape"?
  Właśnie tego zabrakło...
  Tym dziewczynkom życia to nie wróci, ale może chociaż tragedia nie pójdzie na marne, jeśli ktoś zakoduje, że z KAŻDEGO pomieszczenia musi być wyjście awaryjne w sekundę.

  Dziś w TV słyszałem, jak jakaś mądralińska klarowała, ze "właśnie taka jest idea zabawy, iż nie można się wydostać bez rozwiązania zagadek".
  Zabawa - to znaczy, że zawsze, w każdej chwili, mogę odstąpić od dalszej gry.
  I WYJŚĆ do cholery!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX