Światowe media piszą o tragedii w Koszalinie. "Nastolatki zginęły świętując urodziny"

Tragiczny pożar w Koszalinie został odnotowany przez bodaj wszystkie światowe media. W artykułach podkreślono rosnącą popularność escape roomów na całym świecie.
Zobacz wideo

"New York Times" podkreśla, że ofiary świętowały urodziny jednej z nich. Cytuje też wypowiedź Andrzeja Dudy, który na Twitterze napisał o "druzgocącej tragedii". "Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych" - napisał prezydent.

Z kolei CNN przytacza wypowiedzi prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego i Komendanta Głównego PSP Leszka Suskiego. Zauważono, że wszystkie escape roomy od soboty będą przechodziły kontrole pożarnicze.

BBC podaje, że w Wielkiej Brytanii w 2013 roku było siedem escape roomów, a w ubiegłym roku było ich już tysiąc. To tyle samo, co - według bieżących obliczeń MSWiA - w Polsce.

"Państwowa agencja prasowa podała, że dziewczęta zmarły z powodu zatrucia tlenkiem węgla" - informuje Sky News. Portal powołując się na rzeczniczkę policji dodaje, że ciała ofiar znaleziono po opanowaniu ognia w pokoju obok.

Tragedia w Koszalinie

Do wybuchu pożaru w tak zwanym pokoju zagadek doszło w piątek około godz. 17 w trzykondygnacyjnym budynku w centrum Koszalina. Jego ofiarami padło pięć nastolatek. Szef MSWiA podał, że dziewczęta obchodziły tam urodziny jednej z nich. W lokalu przebywał również mężczyzna, pracownik escape roomu, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Straż pożarna poinformowała, że w lokalu było wiele zaniedbań, a prokuratura oceniła, że bezpośrednią przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli gazowej, które zainstalowane były w piecykach ogrzewających pomieszczenia.

Komendant Główny PSP poinformował, że w lokalu znaleziono świece, urządzenia ogrzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów palnych, a instalacje elektryczne były prowadzone w sposób prowizoryczny.

Więcej o:
Komentarze (63)
Światowe media piszą o tragedii w Koszalinie. "Nastolatki zginęły świętując urodziny"
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 44 razy 18

  Ględzenie przez Dudę o Bogu żeby miał je w opiece jest żałosne. Gdyby ten Bog był i miał je w swojej opiece to by żyły.

 • kasztanna

  Oceniono 11 razy 9

  Takie pokoje powinny być zabronione. gdzie wyjście ewakuacyjne?!

 • wlodeek

  Oceniono 25 razy 7

  Maliniak zorientował się, że przy tak medialnej tragedii można się trochę wypromować.

 • sidamo

  Oceniono 8 razy 6

  I znow zawiodlo Panstwo,bo istnieje ono tylko w teorii tak jak zauwazyl min.Sienkiewicz.Niestety w obliczu tragedii lansuja sie politycy bo kazda sposobnosc jest dobra aby przec na ekran...

 • meki_majcher

  Oceniono 14 razy 6

  Niech Bóg ma je w opiece, i żeby były zdrowe... Normalnie jestem wzruszony, panie Maliniak.

 • flemming

  Oceniono 23 razy 5

  A Duda swoje o Bogu, zamiast o ludziach, o tym jak pomóc rodzinom. Bez przerwy wzywa swojego Boga na daremnie. Hipokryta, mysli że Bóg załatwi mu drugą kadencję. I to w XXI wieku, ale cóż jak sie jest z chłopów pańszczyźnianych to tak sie ma.

 • vegemot

  Oceniono 19 razy 5

  Typowe dla tego kraju: prowadzic biznes po kosztach, na ryzyku, byleby jak najmniej wydać i jak najwiecej wydoić
  Typowe dla tego kraju i rzadzacych: dopiero po tragedii robic kontrole, zauwazyc problem. Tak samo bedzie np. ze smogiem, dopiero gdy ktos umrze bedzie wielka afera i kontrole
  Podobnie bedzie zreszta z pisuarami, dopiero gdy doprowadza kraj do ruiny to ludzie przejrza na oczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX