Koszalin: rodziny ofiar pożaru wymagają pomocy psychiatrycznej. Proszą o uszanowanie ich żałoby

Pożar w koszalińskim escape roomie to przede wszystkim tragedia rodzin 15-latek, które zginęły. Władze miasta i regionu zapowiedziały pomoc psychologiczną i psychiatryczną i przekazały opinii publicznej prośbę od pogrążonych w żałobie bliskich.

W pożarze tak zwanego pokoju zagadek w Koszalinie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt. Na razie nie jest znana jego przyczyna, ale pewien trop wskazuje recenzja escape roomu, która widniała na nieistniejącej już stronie miejsca, a która mówiła, że w pomieszczeniu "śmierdzi gazem". O wybuchu butli miał też powiedzieć ratownikom medycznym pracownik pokoju.

Od wczoraj w sieci krąży nagranie, na którym, ojciec jednej z ofiar podchodzi do strażaka, który przekazuje mediom informacje na temat pożaru. Mężczyzna jest bardzo zdenerwowany i pyta, kiedy rodzice dowiedzą się, co się stało z ich dziećmi. - Nie żyją dzieciaki? Żyją? Dlaczego nikt nam nie chce nic powiedzieć? - pyta strażaka i mówi, że na informacje czekają już godzinę. Strażak początkowo prosi go o spokój, jednak ostatecznie - po tym, jak ojciec jednej z ofiar spytał czy wywiad jest ważniejszy - odszedł z mężczyzną z bok. Po kilku minutach rozlegają się krzyki i płacz zrozpaczonych rodziców.

Pomoc i prośba o spokój

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zapewnił, że władze zrobią wszystko, by ustalić przyczyny wczorajszej tragedii, a rodziny jego ofiar zostały otoczone opieką. z kolei prezydent miasta Piotr Jedliński poinformował, że rodzinom zapewniona została opieka psychologiczna i psychiatryczna. Ponadto w kwestiach prawnych będą ich pro bono reprezentować koszalińscy adwokaci. Do pomocy włączy się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który "będzie gotowy do udzielenia bieżącej pomocy rodzinom w postaci zasiłków losowych".

- Oni proszą o jedno: chcą tę tragedię, która ich dotknęła, przeżyć w spokoju - mówił o rodzinach ofiar Jedliński.

Escape room to forma rozrywki. Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych.

Więcej o:
Komentarze (64)
Koszalin: rodziny ofiar wymagają pomocy psychiatrycznej. Proszą o uszanowanie ich żałoby
Zaloguj się
 • pensylwania2

  Oceniono 39 razy 25

  „... z kolei prezydent miasta Piotr Jedliński poinformował, że rodziną zapewniona została opieka psychologiczna i psychiatryczna.” Serio? „Rodziną”? A nie przypadkiem RODZINOM? Ludzie? Podstawowe zagadnienia pisowni języka polskiego się kłaniają! Kogo wy tam zatrudniacie?

 • 31.februarius

  Oceniono 28 razy 18

  Oczywiście, że każdy przy zdrowych zmysłach i z resztkami pruzyzwoitości uszanuje żałobę rodzin ofiar, ale z drugiej strony nagłośnienie WSZYSTKICH aspektów tej sprawy może uratować życie kolejnym (młodym) obywatelom "europejskiego Bangladeszu"!

 • filosem

  Oceniono 17 razy 15

  Coś strasznego. Ogromna tragedia. Tak strasznie współczuje rodzicom....

 • konigin

  Oceniono 14 razy 12

  Wszechobecny szajs. Z jednej strony głupota i pustactwo, z drugiej kombinatorstwo i dziadostwo, a wy z tego robicie jeszcze sensacje.

 • gagatka70

  Oceniono 13 razy 11

  Nie mogę tego wszystkiego czytać, szlag mnie trafia!!! Dlaczego miejsce, z którego nie można uciec, nie jest nadzorowane kamerami?! Przecież ktoś mógłby zemdleć, wpaść w panikę, czasem nie można przewidzieć reakcji. Co za debil skonstruował przepis, że takie miejsce ( pułapka bez wyjścia) nie podlega odbiorom?!!! Przecież to powinno być bardziej restrykcyjnie sprawdzane, niż jakiekolwiek inne miejsce! Natomiast stan techniczny tego miejsca to w ogóle jakichś kosmos- nie do wiary, że to 21 wiek.
  No, to właściciele takich przybytków, nawet profesjonalnych, mają pozamiatane... Mogą zamykać . Ja bym swojego dziecka za żadne skarby świata nie puściła w takie miejsce. Skoro, jak się okazuje, nawet straż pożarna nie musi tam nic kontrolować... Włos się jeży na głowie.
  Nie wyobrażam sobie tego, co czują rodziny, bo ja jestem rozwalona.

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 10

  'Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP'

  niestety andżej dupa zapomniał dodać, dlaczego bóg nie miał w opiece tych dzieci

 • kzet69

  Oceniono 14 razy 8

  MSWiA Brudziński do dymisji, natychmiast, państwo teoretyczne, które jest śmiertelną pułapką dla ufających mu obywateli!

 • Van der Seck

  Oceniono 14 razy 8

  Wyrazy wspolczucia dla rodzin. Jestesmy myslami z Panstwem...

 • kamster

  Oceniono 7 razy 7

  Jaki jest cel przyznawania zasiłków losowych? To nie zerwany dach czy śmierć żywiciela rodziny.

  Wiem że to podłe co pisze ale taka myśl mnie po prostu naszła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX