Koszalin: rodziny ofiar pożaru wymagają pomocy psychiatrycznej. Proszą o uszanowanie ich żałoby

Pożar w koszalińskim escape roomie to przede wszystkim tragedia rodzin 15-latek, które zginęły. Władze miasta i regionu zapowiedziały pomoc psychologiczną i psychiatryczną i przekazały opinii publicznej prośbę od pogrążonych w żałobie bliskich.
Zobacz wideo

W pożarze tak zwanego pokoju zagadek w Koszalinie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt. Na razie nie jest znana jego przyczyna, ale pewien trop wskazuje recenzja escape roomu, która widniała na nieistniejącej już stronie miejsca, a która mówiła, że w pomieszczeniu "śmierdzi gazem". O wybuchu butli miał też powiedzieć ratownikom medycznym pracownik pokoju.

Od wczoraj w sieci krąży nagranie, na którym, ojciec jednej z ofiar podchodzi do strażaka, który przekazuje mediom informacje na temat pożaru. Mężczyzna jest bardzo zdenerwowany i pyta, kiedy rodzice dowiedzą się, co się stało z ich dziećmi. - Nie żyją dzieciaki? Żyją? Dlaczego nikt nam nie chce nic powiedzieć? - pyta strażaka i mówi, że na informacje czekają już godzinę. Strażak początkowo prosi go o spokój, jednak ostatecznie - po tym, jak ojciec jednej z ofiar spytał czy wywiad jest ważniejszy - odszedł z mężczyzną z bok. Po kilku minutach rozlegają się krzyki i płacz zrozpaczonych rodziców.

Pomoc i prośba o spokój

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zapewnił, że władze zrobią wszystko, by ustalić przyczyny wczorajszej tragedii, a rodziny jego ofiar zostały otoczone opieką. z kolei prezydent miasta Piotr Jedliński poinformował, że rodzinom zapewniona została opieka psychologiczna i psychiatryczna. Ponadto w kwestiach prawnych będą ich pro bono reprezentować koszalińscy adwokaci. Do pomocy włączy się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który "będzie gotowy do udzielenia bieżącej pomocy rodzinom w postaci zasiłków losowych".

- Oni proszą o jedno: chcą tę tragedię, która ich dotknęła, przeżyć w spokoju - mówił o rodzinach ofiar Jedliński.

Escape room to forma rozrywki. Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych.

Więcej o: