Tragedia w Koszalinie. Prezydent miasta zapowiada w niedzielę dzień żałoby

- Podjąłem decyzje, że niedziela będzie dniem żałoby w Koszalinie - zapowiedział prezydent miasta Piotr Jedliński. Potwierdził również, że w tragicznym pożarze w escape roomie zginęło "pięć młodych ofiar".

- Rodziny ofiar otoczyliśmy opieką psychologiczną i psychiatryczną. W tej chwili trwają czynności związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia - powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina podczas konferencji prasowej. - Prokuratura będzie miała decydujący wpływ na to, kiedy rodziny zobaczą swoich bliskich - dodał.

Prezydent miasta pojął decyzję, że niedziela będzie dniem żałoby w Koszalinie. - Proszę o odwołanie wszystkich niedzielnych imprez oraz rozpoczęcie wszystkich sobotnich imprez minutą ciszy - powiedział Piotr Jedliński.

- Do pomocy policjantom z Koszalina włączyli się eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie - poinformowała podkom. Monika Kosiec z koszalińskiej policji. - Do dyspozycji są również psychologowie policyjni - dodała. Jak powiedziała, biegli ocenią m.in. co było przyczyną zaprószenia ognia oraz dlaczego ofiary nie mogły wydostać się z pomieszczeń. Trwa również ustalanie tożsamości ofiar. Do tej pory udało się ustalić, kto jest właścicielem lokalu oraz kto go podnajmował. - Z tymi osobami wykonywane są czynności procesowe - poinformowała rzeczniczka koszalińskiej policji. Jak dodała, mężczyzna, który znajdował się w lokalu w chwili tragedii znajduje się w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a jego stan zdrowia nie pozwala na zaangażowanie go w śledztwo. - Najprawdopodobniej to 25-letni mężczyzna - powiedziała.

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że wszystkie tego typu lokale będą podlegały kontroli przeciwpożarowej. Potwierdził to rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak. - W takiego rodzaju klubach zgodnie z ich regulaminami powinien być moderator, który w razie zagrożenia jest w stanie wypuścić takie osoby. To również będzie podlegało kontroli - dodał.

Politycy składają kondolencje

Prezydent Koszalina jeszcze przed konferencją prasową złożył kondolencje za pośrednictwem Facebooka. - To niewyobrażalna tragedia. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar – napisał.

Na tragedię zareagował również prezydent Andrzej Duda. - Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP – napisał na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (52)
Tragedia w Koszalinie. Prezydent miasta zapowiada w niedzielę dzień żałoby
Zaloguj się
 • next-2-come

  Oceniono 18 razy 12

  co to ku... zawody na najszybsze ogłoszenie żałoby w kraju? poważnie - sorry - chłopie, weź ty zarządzaj miastem tak, aby nie dochodziło do ofiar całopalnych z 5 kobiet a nie żałoby ogłaszaj - w tym kraju nigdy nie będzie dobrze -

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 18 razy 12

  Dlaczego Duda nie ogłosi żałoby narodowej jak w przypadku górników ?

 • thadde

  Oceniono 17 razy 9

  Przyczyna jest oczywista, ta nasza pieprzona bylejakość, zasada, że jakoś to będzie. Nigdy nie byłem w żadnym escapie ale czytam , że powstają jak grzyby po deszczu.

 • true_lysander

  Oceniono 14 razy 8

  Od jakiej ilości ofiar - nie górników - obowiązuje w Polsce żałoba narodowa?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 7

  Naćpany czy z gorączką 39,9 st.? Nie mamy prezydenta,niestety!

 • urian

  Oceniono 14 razy 6

  A dlaczego Duda nie poleciał natychmiast do Koszalina, choćby premier, Brudziński, albo ta Szydło. Nikt, przez TT składają kondolencje. Wstyd !!!! Duda może smaruje narty, a co robi reszta ?

 • dmbdmb

  Oceniono 14 razy 6

  Zawsze mnie to zastanawia... Śmierć hurtowa więcej znaczy, bo zawsze jakaś żałoba jest ogłaszana. Jak ludzie giną pojedynczo - w wypadkach drogowych, w górach, to jakoś cisza, mimo że to dużo więcej ofiar.

  Tragedia - iść się pobawić i zginąć w tak straszny sposób...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX