Nieznajomy mężczyzna wszedł za chłopcem do mieszkania w Bydgoszczy. Szuka go policja

Jakie zamiary miał mężczyzna, który podążał za chłopcem do domu, a następnie wszedł za nim do mieszkania w Bydgoszczy? Na szczęście w domu znajdowała się mama dziecka, która przegoniła nieproszonego gościa. Sprawą zainteresowała się policja.
Zobacz wideo

Do sytuacji doszło w środę w Bydgoszczy. Pierwotnie poinformowała o niej Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 64 na Osowej Górze [bydgoskie osiedle – przyp. red.].

„UWAGA RODZICE!!! (BARDZO WAŻNE) Wczoraj za uczniem naszej szkoły szedł obcy mężczyzna, wszedł za dzieckiem do mieszkania, na szczęście mama była w domu i przegoniła go. (…) Prosimy o ostrożność i rozmowę z dziećmi, przede wszystkim tymi, które same wracają do domu” – napisali, przestrzegając innych rodziców.

Jak poinformował „Gazetę Pomorską” komisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, policjanci dostali zgłoszenie o sytuacji w piątek o godzinie 9.00 od jednego z rodziców ze szkoły. Jednak już wcześniej wiedzieli o incydencie. - Policjanci monitorujący Internet najpierw sami wyłapali taką informację, już w czwartek - poinformował. Teraz funkcjonariusze spróbują dowiedzieć się, kim był mężczyzna. - Po pierwsze policjanci muszą dotrzeć do szkoły oraz próbować ustalić konkretne miejsce, w którym miało dojść do zdarzenia - mówi kom. Słomski. - Potem w grę wchodzi zabezpieczenie monitoringu i dalsze czynności wyjaśniające.

Więcej o: