Tragiczny pożar w Koszalinie. Pięć 15-latek zginęło w escape roomie. Bawiły się na urodzinach

W koszalińskim escape roomie doszło do pożaru. Zginęło w nim pięć 15-letnich dziewcząt. Szef MSWiA zapowiedział sprawdzenie bezpieczeństwa w innych lokalach tego typu.

W escape roomie przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie doszło do tragicznego pożaru. Zapłonął escape room. Zginęło w nim pięć nastolatek, jedna osoba jest ranna.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie w rozmowie z radiem TOK FM potwierdził, że na miejscu znaleziono pięć ofiar śmiertelnych. Wszystkie z nich to kobiety. Początkowo podawano, że dwie z ofiar to nastolatki, ale - zgodnie z informacjami szefa MSWiA - było to pięć nastolatek, które bawiły się na urodzinach jednej z nich 

- Z pożaru udało się wydostać jednej osobie z mocnymi poparzeniami. Mężczyzna został już przetransportowany do szpitala - powiedział mł. kpt. Tomasz Kubiak. 

Pożar jest już opanowany, strażacy dokańczają czynności. Na miejscu znajduje się również policja oraz rodziny ofiar.

Escape room to popularne ostatnio miejsce rozrywki i jednocześnie rodzaj gry. Uczestnicy są zamykani w pomieszczeniu. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich ukrytych w różnych miejscach wskazówek, które pomogą im wydostać się z zamknięcia. Zwykle gracze mają na to określoną ilość czasu.

Minister MSWiA zleca kontrole

W związku z tragedią w Koszalinie Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, złożył kondolencje rodzinom ofiar. "(...) pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru" - napisał. Poinformował również, że polecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzenie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach typu escape room w kraju.

Kontrolowane ma być bezpieczeństwo przeciwpożarowe pomieszczeń i osób znajdujących się w środku. Sprawdzana będzie także możliwość szybkiej ewakuacji.

Minister zapewnił, że rodziny ofiar "mogą liczyć na pełne wsparcie służb MSWiA oraz administracji państwa". Na miejscu pojawił się wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, który poinformował, że kontrole przeprowadzone jeszcze wczoraj w innych podobnego rodzaju miejscach spędzania wolnego czasu doprowadziły do ich zamknięcia. - Zleciliśmy pilne kontrole w tego typu przedsiębiorstwach na terenie Koszalina - podkreślił,

W związku z tragedią w Koszalinie jutro w mieście obowiązuje żałoba. Nie odbędzie się między innymi planowany wcześniej Orszak Trzech Króli.

Więcej o: