Prognoza pogody na tydzień 7-13 stycznia. W kolejne dni może być naprawdę zimno

Prognoza pogody na tydzień 7-13 stycznia. Jaką pogodę przyniosą najbliższe dni? Spodziewajmy się chłodu i opadów śniegu, ale także licznych przejaśnień.
Zobacz wideo

Przewidywania synoptyków pokazują, że w ciągu kolejnych siedmiu temperatura może się wahać nawet o kilka stopni, co będzie wyraźnie odczuwalne. 

Prognoza pogody na poniedziałek 7 stycznia

W poniedziałek 7 stycznia w większości polskich miast temperatura spadnie poniżej zera. W Zakopanem na termometrach zobaczymy tylko -8 stopni, w Lublinie i w Białymstoku -6 stopni, a w Krakowie, Kielcach, Warszawie i w Olsztynie -4 stopnie. W zachodniej części kraju będzie znacznie cieplej - w Zielonej Górze i w Koszalinie termometry wskażą 1 stopień, a w Szczecinie, gdzie w poniedziałek będzie najcieplej, 2 stopnie na plusie. Dzień ten nie będzie obfitował w opady. Deszcz i deszcz ze śniegiem prognozowany jest tylko dla zachodniej części kraju.

Pogoda na wtorek i środę (8-9 stycznia)

We wtorek temperatura nieco się podniesie i poza szerokim pasem we wschodniej części kraju osiągnie wartości dodatnie. Najcieplej będzie w Szczecinie (tam termometry wskażą 7 stopni), z kolei najzimniej w Zakopanem, gdzie odnotujemy -5 stopni. We wtorek niemal w całej Polsce spaść może przelotny śnieg oraz śnieg z deszczem.  W środę 9 stycznia w większości polskich miast temperatura spadnie o kilka stopni (w najcieplejszym Szczecinie będzie 1 stopień na plusie, z kolei w najzimniejszych tego dnia Suwałkach -3 stopnie), a w przeważającej części kraju spadnie śnieg. Przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem może zdarzyć się tylko na zachodzie kraju.

Prognoza pogody na czwartek i piątek (10-11 stycznia)

W czwartek i w piątek nad Polską rozciągną się chmury, z których może spaść śnieg, jak i deszcz ze śniegiem, choć należy podkreślić, że większą szansę na opady będą mieli w te dni mieszkańcy południowej części kraju. W czwartek temperatura będzie wahać się od 2 stopni na zachodzie do -5 na wschodzie, z kolei w piątek od 1 stopnia na zachodzie do nawet -7 stopni na wschodzie.

Pogoda na weekend 12-13 stycznia

Weekend 12-13 stycznia zapowiada się słonecznie. W większości polskich miast chmur i opadów będzie niewiele, a na niebie zobaczymy liczne przejaśnienia. Sobota i niedziela będą jednak chłodne. Podobnie, jak w dniach poprzednich, najcieplej będzie na zachodzie - tam odnotujemy temperaturę sięgającą maksymalnie 2 stopni na plusie. Na wschodzie, gdzie będzie znacznie chłodniej, temperatura będzie wahać się od 0 do -4 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: