27. Finał WOŚP 2019. Kiedy się odbędzie? Jak wesprzeć WOŚP? Licytacje WOŚP, transmisja, gwiazdy

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Kiedy odbędzie się Finał WOŚP 2019? Na jaki cel Fundacja WOŚP zbiera pieniądze w tym roku?
Zobacz wideo

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w kolejną niedzielę, czyli 13 stycznia. Tym razem za zebrane w czasie kwesty pieniądze zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. WOŚP można wesprzeć na kilka sposobów - np. wrzucając pieniądze do puszki wolontariuszy, ale także licytując przedmioty wystawione na specjalnym portalu aukcyjnym.

WOŚP 2019. Na jaki cel zbiera w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

W 2019 roku WOŚP chce pomóc szpitalom z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, które zajmują się specjalistyczną diagnozą i udzielaniem pomocy najbardziej chorym dzieciom. Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest przede wszystkim wsparcie zakładów diagnostycznych - głównie tych, które zajmują się diagnostyką obrazową, radiologiczną oraz laboratoryjną. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe oraz aparaty do diagnostyki RTG. 

Finał WOŚP 2019. W jaki sposób można wesprzeć WOŚP?

Zbiórka publiczna, przy której pracuje rzesza wolontariuszy, odbędzie się na ulicach w całej Polsce. W niedzielę 13 stycznia od rana do wieczora będzie można wrzucić pieniądze do puszki, ale nie tylko. Po raz dziewiętnasty uruchomiony został serwis aukcji internetowych. Pieniądze na inał WOŚP 2019 można wpłacać także za pośrednictwem Facebooka, karty płatniczej oraz poprzez wysłanie SMS-a.

Licytacje WOŚP 2019. Co można wylicytować w tym roku?

Zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny można wesprzeć, biorąc udział w licytacjach WOŚP, które jak co roku obsługuje portal aukcyjny Allegro. Tym razem na aukcjach WOŚP można kupić m.in. góralską kurtkę prezydenta Andrzeja Dudy, sukienkę Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, wizytę w studio "Milionerów", a także spacer z Leszkiem Balcerowiczem, rękawice i koszulkę Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka oraz kolację ze Zbigniewem Zamachowskim. Pełną listę licytacji WOŚP 2019 można znaleźć na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Finał WOŚP 2019. Kiedy i gdzie oglądać? 

Finał WOŚP to przede wszystkim zbiórka publiczna, ale także telewizyjne widowisko. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można obejrzeć na na kanałach Grupy TVN oraz w internecie. Relację z 27. Finału WOŚP zobaczymy na kanale TVN o godzinie 12:30, 13:55, 16:20, 18:45, 19:45 oraz 22:35. 

 27. Finał WOŚP 2019. Jakie gwiazdy zagrają na koncercie w Warszawie?

Studio główne WOŚP-u mieścić się będzie na Placu Defilad w Warszawie, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki. To tam stanie scena, na której odbędzie się największy koncert WOŚP 2019. Różnego rodzaju imprezy, koncerty i happeningi organizowane będą także w setkach innych polskich miast. Takie wydarzenia organizowane są oddolnie, przez lokalne sztaby WOŚP.

Jakie gwiazdy zobaczymy na głównym koncercie WOŚP w Warszawie? Program koncertów WOŚP 2019 w Warszawie został ogłoszony. Wiemy już, że na scenie koło Pałacu Kultury i Nauki zagrają tacy artyści jak: Tabu, Witek Muzyk Ulicy, Margaret, Zalewski, Lao Che, Dr Misio, Nocny Kochanek 

 

Więcej o: