Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 7 stycznia. Temperatura spadnie do nawet -8 stopni

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 7 stycznia. Czy pogoda będzie dziś ładna? Spodziewajmy się ujemnej temperatury i wielu przejaśnień.
Zobacz wideo

Na niebie nie zabraknie dziś chmur, jednak w większości polskich miast nie spadnie ani deszcz ani śnieg. Pamiętajmy jednak, aby przed wyjściem z domu ubrać się ciepło - czapka i rękawiczki z pewnością się dzisiaj przydadzą.

Temperatura. W Zakopanem nawet -8 stopni

Dla mieszkańców południowej i centralnej Polski dzisiejszy dzień będzie dniem zimnym - w tej części kraju temperatura spadnie nawet do -8 stopni. Najzimniej będzie w Zakopanem. Nieco wyższą temperaturę odnotujemy w Rzeszowie i Przemyślu (-5 stopni), a także w Krakowie i Kielcach (-4 stopnie). Zimno będzie także przy wschodniej granicy. W Lublinie i w Białymstoku odnotujemy -6 stopni, a w Suwałkach -7 stopni. Na północy i na zachodzie kraju będzie znacznie cieplej - tam możemy się spodziewać temperatury dodatniej. Najcieplejszym miastem będzie dziś Szczecin, gdzie na termometrze zobaczymy 2 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 7.01.2019Mapa temperatury 7.01.2019 Gazeta.pl

Opady. W niemal całej Polsce nie zobaczymy dziś deszczu ani śniegu

Poniedziałek 7 stycznia pochmurny, jednak synoptycy prognozują, że tego dnia będzie także dużo przejaśnień. Najsłoneczniej będzie na południu, m.in. w Krakowie, Zakopanem i w Katowicach. Przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się tylko przy zachodniej granicy kraju oraz na Wybrzeżu.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Na północy może być ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że o poranku w województwie zachodniopomorskim mogą wystąpić marznące opady deszczu powodujące gołoledź, w związku z czym w tym regionie obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Tego dnia bądźmy szczególnie ostrożni, prowadząc samochód i zdejmijmy nogę z gazu. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl