22-letni Kacper szuka kierowcy, który go potrącił i uciekł. Pokazał swoje zdjęcie i prosi o pomoc

Kacper został potrącony przez samochód na jednej z ulic w Krakowie. Kierowca zamiast udzielić mu pomocy, odjechał. 22-latek pokazał zdjęcie swoich obrażeń i prosi o pomoc - chce znaleźć sprawcę wypadku.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło 29 grudnia zeszłego roku na ulicy św. Gertrudy w Krakowie. Chwilę po północy (0:10-0:50) 22-letni Kacper został tam potrącony przez samochód. Prawdopodobnie było to auto marki Mercedes koloru srebrnego. Dodaje, że mogła to być taksówka. 

Kraków. 22-letni Kacper szuka sprawcy wypadku

Chłopak opublikował post na Facebooku, w którym prosi wszystkich o pomoc w znalezieniu świadków zdarzenia oraz sprawcy. Okazuje się bowiem, że kierowca nie wysiadł nawet, żeby sprawdzić, czy poszkodowanemu nic się nie stało. Odjechał. Pomogli mu przechodnie. 

"Proszę o udostępnienie tego posta wszędzie ponieważ poszukują świadków którzy mogli widzieć zaistniała sytuacje i zdać zeznania dla policji. Wszystko jest ważne" - pisze 22-latek. 

Dodaje, że jego stan jest dość poważny. Samochód mocno go poturbował. 

Trafiłem do szpitala ze złamanym podudziem. Złamanie otwarte z przemieszczeniem. Obecnie mam wstawiony tytanowy pręt, liczne obrażenia twarzy, złamane ściany zatok czołowych szczękowej prawej, oczodołów oraz nosa. Twarz obecnie wygląda po naprawieniu tak jak na zdjęciu

- pisze Kacper. 

Dodaje, że rekonwalescencja będzie trwała co najmniej cztery miesiące. To dla 22-latka bardzo długo, ponieważ jest zatrudniony na umowę zlecenie i przez wypadek zostanie pozbawiony dochodu. Nie ma możliwości pobierania świadczenia chorobowego. "Zależy mi na złapaniu sprawcy, który się tego dopuścił" - dodaje. 

Każdy, kto posiada informacje na temat zbiegłego kierowcy, albo jest świadkiem wypadku, a nie był dotychczas przesłuchiwany przez policję, jest proszony o kontakt z Pierwszym Komisariatem Policji w Krakowie przy ul. Szerokiej 35 pod numerem telefonu 12 61 52 914 lub mailowo: kp1@krakow.policja.gov.pl.