Prokuratura: w mieszkaniu Czarneckiego doszło do "zdarzenia". Poseł ma je wyjaśnić prezesowi PiS

Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła, że w noc sylwestrową w mieszkaniu posła Przemysława Czarneckiego doszło do "zdarzenia". Dochodzenie jest prowadzone "w kierunku spowodowania naruszenia czynności narządu ciała".
Zobacz wideo

Portal Onet.pl poinformował dziś, że nocą 31 grudnia  w mieszkaniu posła PiS Przemysława Czarneckiego doszło do awantury, w wyniku której jeden z uczestników spotkania miał zostać dźgnięty nożem. Poszkodowany twierdzi, że zaatakował go gospodarz spotkania. 

Doszło do "naruszenia czynności narządu ciała"

Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Warszawie, faktycznie prowadzone jest śledztwo, które ma na celu wyjaśnić wydarzenia sylwestrowej nocy, do których doszło w mieszkaniu posła. 

"Podczas spotkania sylwestrowego, którego uczestnikami byli Przemysław Czarnecki, jego żona oraz znajomy pary, doszło do nieporozumienia, a następnie zdarzenia,  którego przebieg jest teraz ustalany w toku dochodzenia prowadzonego w kierunku spowodowania naruszenia czynności narządu ciała" - czytamy w komunikacie. Wynika z niego, że w mieszkaniu Przemysława Czarneckiego prowadzone są czynności procesowe, które pomogą ustalić przebieg zdarzenia, a sam poseł PiS "nie wyrażał sprzeciwu i bez przeszkód udostępnił mieszkanie policjantom".

Prokuratura potwierdziła również, że Przemysław Czarnecki został przebadany alkomatem - był trzeźwy. Został już również przesłuchany. 

"Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i konieczność wykonania
dalszych czynności procesowych Prokuratura na tym etapie dochodzenia nie
informuje o przebiegu zdarzenia wynikającego z relacji świadków" - czytamy.

Kaczyński chce od Czarneckiego wyjaśnień?

Jak podaje RMF FM, prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał posła Przemysława Czarneckiego do złożenia wyjaśnień na piśmie.

Więcej o:
Komentarze (300)
Prokuratura: w mieszkaniu Czarneckiego doszło do "zdarzenia". Poseł ma je wyjaśnić prezesowi PiS
Zaloguj się
 • jakub13579

  Oceniono 62 razy 62

  Sprawa wewnątrzpartyjna. Poseł wyjaśni prezesu jaki to narząd naruszył,i będzie po sprawie. Podobnie jak plan zdzisława. zdzichu wyjaśnił prezesowi jak się kupuje bank za złotówkę i już nic więcej w tej sprawie nie słychać.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 52 razy 52

  Xuj z instytucjami, wyjasnienia maja zostac zlozone przed imperatorem. Bez umocowania w ustawach, ale za to z banda pretorian.

 • wolak007

  Oceniono 50 razy 48

  Po co jest prokuratura w tym kraju? Wystarczy tylko Pan i Władca, Car WszechPolski, doktor prezes Jarosław i jego kciuk (góra-dół)?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX