Pogoda na najbliższy weekend 4-6 stycznia. Meteorolodzy przewidują pogodową "huśtawkę"

Prognoza pogody na weekend 4-6 stycznia. Jaka będzie pogoda w nadchodzące dni? W ten weekend będzie trochę słońca, ale także wiele chmur, które przyniosą ze sobą deszcz i śnieg.
Zobacz wideo

Piątek i niedziela zapowiadają się śnieżnie i mroźnie, z kolei sobota będzie prawdopodobnie dość ciepła i słoneczna. Przedstawiamy prognozę pogody na nadchodzące trzy dni.

Nie przewidujemy zagrożeń, które wymagałyby interwencji RCB. Sytuacja faktycznie była chwilowo niepokojąca, ale powoli się stabilizuje

- mówi pracownik Rządowego Centrum Bezpieczeństwo w rozmowie z Gazeta.pl.

Spokojniej będzie się robiło również nad Bałtykiem. Jeszcze w czwartek rano obowiązywał tam trzeci stopień zagrożenia powodziowego, przez cofkę wywołaną silnym wiatrem. Wiatr jednak już ustaje, więc niebezpieczeństwo mija. 

Należy się jednak spodziewać opadów śniegu, które będą głównie obejmować południe Polski (województwa Dolno Śląskie, Śląskie, Małopolskiego, Podkarpackie). 

Pogoda na piątek 4 stycznia. Na zachodzie ciepło, a na wschodzie mróz

W najbliższy piątek pod względem pogodowym Polska podzielona będzie niemalże na pół. Na północy, północnym zachodzie i na zachodzie kraju temperatura będzie dodatnia (od 1 stopnia we Wrocławiu i Gdańsku do 4 stopni w Koszalinie). W tej części kraju 4 stycznia będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Na południowym wschodzie i wschodzie kraju temperatura spadnie poniżej zera. W Zakopanem termometry wskażą -6 stopni, z kolei w Rzeszowie i Przemyślu -4 stopnie. W tej części kraju będzie padał śnieg, a niebo będzie zasłonięte chmurami. W całym kraju będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, osiągający prędkość od 15 do 25 km/h.

Prognoza pogody na weekend - piątek 4 styczniaPrognoza pogody na weekend - piątek 4 stycznia Gazeta.pl

Pogoda na sobotę 5 stycznia. Czeka nas jednodniowe ocieplenie

Sobota 5 stycznia będzie dniem stosunkowo ciepłym, a w przeważającej części kraju temperatura będzie dodatnia. Najcieplej będzie na północnym zachodzie - termometry w Szczecinie pokażą 6 stopni, a w Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze 5 stopni. Najzimniej będzie na południowym wschodzie. W Zakopanem, Przemyślu i Rzeszowie odnotujemy 0 stopni Celsjusza.

Tego dnia na zachodzie możemy spodziewać się licznych opadów deszczu, w centralnej i północnej części kraju deszczu ze śniegiem, a przy wschodniej granicy oraz w górach - opadów śniegu. W całej Polsce będzie wiał wiatr o prędkości ok. 20-25 km/h.

Prognoza pogody na weekend - sobota 5 styczniaPrognoza pogody na weekend - sobota 5 stycznia Gazeta.pl

Pogoda na niedzielę 6 stycznia. Kolejny spadek temperatur

W niedzielę 6 stycznia nastąpi ochłodzenie, a temperatura spadnie o około 3 stopnie Celsjusza. W Szczecinie na termometrach zobaczymy 3 stopnie, w Koszalinie 2 stopnie, z kolei w Gorzowie Wielkopolskim 1 stopień na plusie. Znacznie zimniej będzie na wschodzie i na południu kraju. W Zakopanem, gdzie tego dnia będzie najzimniej, temperatura spadnie nawet do -5 stopni. Synoptycy prognozują, że w niedzielę niemal w całym kraju będzie dużo opadów śniegu, a opadów deszczu i deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się tylko na północnym zachodzie Polski.

Prognoza pogody na weekend - niedziela 6 styczniaPrognoza pogody na weekend - niedziela 6 stycznia Gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl