Prognoza pogody na dziś - piątek 4 stycznia. IMGW zapowiada opady śniegu

Prognoza pogody na dziś - piątek 4 stycznia. Synoptycy przewidują, że będzie zimno i że w niemal całym kraju spadnie śnieg.

W niektórych regionach możemy spodziewać się także marznących opadów i gołoledzi, która utrudni jazdę samochodem.

Temperatura. Na większości termometrów zobaczymy wartości ujemne

Dla większości z nas dzisiejszy dzień będzie dniem zimnym - w przeważającej części kraju temperatura spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie na południu oraz na wschodzie kraju. W Zakopanem termometry wskażą -5 stopni, w Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku -3 stopnie, a w Suwałkach, Warszawie i Katowicach -2 stopnie. Najwyższą temperaturę odnotujemy w Szczecinie, gdzie będą aż 4 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 4.01.2019Mapa temperatury 4.01.2019 Gazeta.pl

Opady. Synoptycy przewidują liczne opady śniegu

4 stycznia będzie pochmurno i raczej śnieżnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje przelotne opady śniegu na całym terenie kraju, które lokalnie mogą przeobrażać się w opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu, który może powodować gołoledź. Na Dolnym Śląsku przewiduje się przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, a na Przedgórzu Sudeckim do 8 cm.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Na północy gołoledź i marznący deszcz

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla czterech województw. 4 stycznia marznący deszcz powodujący gołoledź może zagrażać mieszkańcom województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl