Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci byłej prezenterki TVP. Bada okoliczności zdarzenia

Agnieszka Dymecka, była prezenterka pogody w TVP, została znaleziona martwa w swoim domu 27 grudnia. Jak dowiedział się portal Onet.pl, Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Pierwsze informacje o śmierci Agnieszki Dymeckiej pojawiły się 28 grudnia ub. roku. Była prezenterka została znaleziona w swoim domu dzień wcześniej przez osobę mieszkającą w sąsiedztwie. Po znalezieniu ciała, lekarz stwierdził zgon, a śledczy zlecili wykonanie sekcji zwłok. Jej wyników jeszcze nie znamy.

Wiadomo jednak, że Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak jednak przekonuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, nie oznacza to, że śledczy podejrzewają udział osób trzecich.

- To jest robocza kwalifikacja, którą zawsze przyjmujemy w przypadku odnalezienia ciała osoby, która mieszkała sama. Musimy dokładnie ustalić okoliczności śmierci. To nie jest tak, że kogoś podejrzewamy – powiedział prokurator Łukasz Łapczyński dla Onet.pl.

Według informacji portalu przesłuchany ma być brat zmarłej, który poprosił osobę z sąsiedztwa o sprawdzenie, czy u Agnieszki Dymeckiej wszystko jest w porządku. Niepokoił go brak kontaktu z siostrą.

Agnieszka Dymecka w latach 1991-2006 prezentowała pogodę w TVP2. Następnie objęła funkcję kierownika redakcji pogody TVP. Przez lata zmagała się z chorobą.

Więcej o:
Komentarze (64)
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci Agnieszki Dymeckiej. Bada okoliczności śmierci
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 99 razy 85

  Czemu w tym kraju ludziom z terminalną chorobą nie umożliwia się godnego odejscia na wlasną wolę tylko skazuje się na powolna i upokarzającą męczarnię? To sprawia że szukają okazji na własną rękę i czasem znajdzie się ktoś kto sprezentuje kilka dawek leku który na wieczność skróci te męki. Pytam się w imię czego skazywać ludzi na te męczarnie skoro i tak z nich nie wyjdą?

 • berek-oberek

  Oceniono 50 razy 38

  Postępowanie w kierunku podejrzenia o nieumyślne spowodowanie śmierci? Czyżby Służba Zdrowia była podejrzanym?

 • horatio_valor

  Oceniono 45 razy 35

  >"Przez lata zmagała się z chorobą."

  Stoicie - jako media - w rozkroku między obowiązkiem informowania a zachowaniem prywatności, a skutkiem jest to, że naruszacie i jedną, i drugą zasadę. Co znaczy, że "zmagała się z chorobą"?! Nowotwór? Depresja? Cukrzyca? Alkoholizm? Borelioza? Zapalenie wątroby?

  Jednego słowa zabrakło i zdanie jest pozbawione wartości informacyjnej. A jeśli nie chcecie naruszać prywatności, skreślcie zdanie w całości.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 34 razy 20

  "To jest robocza kwalifikacja, którą zawsze przyjmujemy w przypadku odnalezienia ciała osoby, która mieszkała sama"
  Można z tego wnioskować, że jeśli zmarły mieszkał z kimś, to z automatu zakłada się, że nikt umyślnie czy nieumyślnie nie przyczynił się do śmierci. Ciekawa koncepcja, nie powiem.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 18 razy 18

  Tak odchodzą odważni ludzie,którzy nie chcą aby dzielić swoje cierpienie z Rodziną.Miałam koleżanke,która w nieuleczalnej chorobie ulżyła przede wszystkim rodzinie cierpiącej i sobie w bólu. Cześć Jej Pamięci,lubiłam tę skromną kobietę,jako prezenterkę pogody.

 • tcas

  Oceniono 28 razy 18

  Wszystko było by OK, gdyby prokuratorzy min. Zero, z równym zaangażowaniem i tempem wszczynali śledztwa w sprawie narodowców, przestępstw w kręgach PiS i ich politycznych przyd.pasów.

 • kmosb

  Oceniono 19 razy 15

  [`] [`] [`] Spoczywaj w spokoju.

 • schneckenkorn

  Oceniono 31 razy 13

  Słyszałem, że przyczyną śmierci był rak. A tu piszą o rzekomym raku, który wtargnął do mieszkania i zabił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX