Pogoda długoterminowa na styczeń 2019. Przed nami kilka naprawdę mroźnych dni

Pogoda długoterminowa na styczeń 2019. Jakie warunki atmosferyczne czekają nas przez najbliższy miesiąc? Synoptycy zapowiadają, że będzie zimno, a czasami także śnieżnie.
Zobacz wideo

W dniach 3-4 stycznia możemy spodziewać się ujemnej temperatury w przeważającej części kraju oraz przelotnych opadów śniegu na terenie całej Polski. W te dwa dni śnieg przykryje trawniki i drzewa, jednak  w weekend zacznie topnieć. Synoptycy przewidują, że w weekend 5-6 stycznia temperatura będzie dodatnia, a śnieg przestanie prószyć. Na niebie nie zabraknie jednak chmur, z których na wschodzie kraju spadnie deszcze ze śniegiem. Pogoda znów będzie przypominać jesienną, a nie zimową.

Pogoda długoterminowa na styczeń (7-13 stycznia)

Na początku kolejnego tygodnia temperatura spadnie poniżej zera - na południu i na wschodzie Polski na termometrach zobaczymy nawet -6 stopni. Chmury nadal zasłaniać będą niebo i przyniosą ze sobą opady marznącego deszczu oraz śniegu.

Przejaśnień doczekamy się dopiero w środę 9 stycznia. W wielu miastach  obaczymy wtedy słońce i niebieskie niebo, jednak temperatura  będzie utrzymywać ujemne wartości. W weekend 12-13 stycznia temperatura na Podlasiu spadnie nawet do -7 stopni, a na północnym zachodzie, gdzie będzie najcieplej, utrzyma się na poziomie od 1 do 2 stopni na plusie.

Pogoda długoterminowa - 14-20 stycznia

Początek kolejnego tygodnia, czyli 14 stycznia, będzie dniem niezwykle słonecznym. Na niebie nie będzie niemal żadnej chmury, a na termometrach zobaczymy od 0 do 2 stopni na plusie. Niestety, już dzień później temperatura spadnie, a nad Polską pojawią się śnieżne chmury. Pochmurno i śnieżnie będzie aż do czwartku. W piątek znów się rozpogodzi, a chmury opuszczą polskie niebo, przez co temperatura spadnie nawet do -6 stopni. Weekend 19-20 stycznia będzie pochmurny i zimny, ale nie będzie obfitował w opady śniegu.

Pogoda długoterminowa na styczeń 2019 (21-31 stycznia)

Przedostatni tydzień stycznia to powrót chmur i opadów śniegu. Synoptycy prognozują, że w dniach 21-23 stycznia będzie wahać się od -2 do 3 stopni Celsjusza, a w całej Polsce obserwować będziemy przelotne opady śniegu. W czwartek 24 stycznia znów zrobi się trochę zimniej, a termometry w całym kraju pokażą od -2 do -6 stopni. Koniec tego tygodnia, a więc weekend 26-27 stycznia będzie mroźny, ale słoneczny. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się do końca miesiąca. Większość dni w ostatnim tygodniu stycznia obfitować będzie w liczne przejaśnienia. Niewielka ilość chmur spowoduje  spadek temperatury, która utrzyma się na poziomie od 0 do -5 stopni. 

Więcej o: