Pogoda długoterminowa na styczeń 2019. Przed nami kilka naprawdę mroźnych dni

Pogoda długoterminowa na styczeń 2019. Jakie warunki atmosferyczne czekają nas przez najbliższy miesiąc? Synoptycy zapowiadają, że będzie zimno, a czasami także śnieżnie.
Zobacz wideo

W dniach 3-4 stycznia możemy spodziewać się ujemnej temperatury w przeważającej części kraju oraz przelotnych opadów śniegu na terenie całej Polski. W te dwa dni śnieg przykryje trawniki i drzewa, jednak  w weekend zacznie topnieć. Synoptycy przewidują, że w weekend 5-6 stycznia temperatura będzie dodatnia, a śnieg przestanie prószyć. Na niebie nie zabraknie jednak chmur, z których na wschodzie kraju spadnie deszcze ze śniegiem. Pogoda znów będzie przypominać jesienną, a nie zimową.

Pogoda długoterminowa na styczeń (7-13 stycznia)

Na początku kolejnego tygodnia temperatura spadnie poniżej zera - na południu i na wschodzie Polski na termometrach zobaczymy nawet -6 stopni. Chmury nadal zasłaniać będą niebo i przyniosą ze sobą opady marznącego deszczu oraz śniegu.

Przejaśnień doczekamy się dopiero w środę 9 stycznia. W wielu miastach  obaczymy wtedy słońce i niebieskie niebo, jednak temperatura  będzie utrzymywać ujemne wartości. W weekend 12-13 stycznia temperatura na Podlasiu spadnie nawet do -7 stopni, a na północnym zachodzie, gdzie będzie najcieplej, utrzyma się na poziomie od 1 do 2 stopni na plusie.

Pogoda długoterminowa - 14-20 stycznia

Początek kolejnego tygodnia, czyli 14 stycznia, będzie dniem niezwykle słonecznym. Na niebie nie będzie niemal żadnej chmury, a na termometrach zobaczymy od 0 do 2 stopni na plusie. Niestety, już dzień później temperatura spadnie, a nad Polską pojawią się śnieżne chmury. Pochmurno i śnieżnie będzie aż do czwartku. W piątek znów się rozpogodzi, a chmury opuszczą polskie niebo, przez co temperatura spadnie nawet do -6 stopni. Weekend 19-20 stycznia będzie pochmurny i zimny, ale nie będzie obfitował w opady śniegu.

Pogoda długoterminowa na styczeń 2019 (21-31 stycznia)

Przedostatni tydzień stycznia to powrót chmur i opadów śniegu. Synoptycy prognozują, że w dniach 21-23 stycznia będzie wahać się od -2 do 3 stopni Celsjusza, a w całej Polsce obserwować będziemy przelotne opady śniegu. W czwartek 24 stycznia znów zrobi się trochę zimniej, a termometry w całym kraju pokażą od -2 do -6 stopni. Koniec tego tygodnia, a więc weekend 26-27 stycznia będzie mroźny, ale słoneczny. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się do końca miesiąca. Większość dni w ostatnim tygodniu stycznia obfitować będzie w liczne przejaśnienia. Niewielka ilość chmur spowoduje  spadek temperatury, która utrzyma się na poziomie od 0 do -5 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Pogoda długoterminowa na styczeń 2019. Przed nami kilka naprawdę mroźnych dni
Zaloguj się
 • kasmajor

  Oceniono 17 razy 17

  Co prawda nie jestem meteorologiem, miałem tylko zajęcia z meteorologii na studiach. Gdyby na egzaminie jakiś śmiałek stwierdził, że 2 stycznia można przewidzieć, że 14 stycznia będzie "niezwykle słonecznym" dniem, to by wyleciał z hukiem z sali. Nie dziwię się że nikt się nie podpisał pod tym "artykułem" ani nie dał źródła.

 • borman60

  Oceniono 12 razy 12

  Jest -2 ,a bardzo się ochłodzi do -3 .

 • rozterka47

  Oceniono 10 razy 10

  faktyczne -2 , mróz jak cholera :)

 • outsider44

  Oceniono 11 razy 9

  Naprawdę mroźne dni - chyba pisze to (straszne mrozy do minus sześciu!) jakiś emigrant z Grecji, że o jeszcze cieplejszych krajach nie wspomnę! :-)
  To są raczej przymrozki, dopiero myślę o spuszczeniu wody z kranów w ogrodzie przy tej temperaturze. Gdy się przenieśliśmy w Bory Tucholskie już pierwszej zimy mieliśmy kilka poranków z -34 stopnie. Fakt, że tylko kilka, ale były!
  Jeździłam wówczas jeszcze często do Gdańska, związana kontraktem, a - gdy na dwa dni - spałam u rodziny w Sopocie. Zabawny był kontrast - z Sopotu ruszałam przy właśnie z grubsza minus sześciu, a termometr przed domem w Borach pokazywał minus dwadzieścia cztery.
  Bory są dość specyficzne, jeżeli chodzi o pogodę, chociaż ostatnio robi się nieco za sucho.

 • jarzebina78

  Oceniono 4 razy 4

  a to juz przewidzial pan astrolog Piotr Gibaszewski piszac o prognozie pogody na styczen..miesiac temu

 • kawa79

  Oceniono 10 razy 4

  Globalne ocieplenie nie ist...

 • haha-to-ja

  Oceniono 1 raz 1

  Po przeczytaniu artykułu UZ ,rzycie czytelników jest kompletne. jaka prognoza przedłuzenia umowy czeka go gdy dowiedzą się o 30dniówce accuweather? jaka prognoza no jaka gdy zobaczą cały miesiac na przejrzystym obrazku? czy prognozuje kolejne zmiany w ogólnopolskim dzinniku który też wklei obrazek zamiast klepać wymuszoną wierszówe??? redakcjo wyjaśnij!:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX