Zakopane sparaliżowane. Gigantyczne korki na Zakopiance. Podróż do Krakowa trwa ponad pięć godzin

Zakopianka została zakorkowana, a podróż z Zakopanego do Krakowa trwa mniej więcej pięć godzin. Wszystko to na skutek masowych powrotów z sylwestrowej zabawy w górach.

Zakopane to jedno z tych miast, w których Polacy uwielbiają spędzać sylwestra. Nie inaczej było w tym roku - prawdziwy tłum przyciągnął m.in. "Sylwester Marzeń z Dwójką". Sylwester jednak już minął i czas wrócić do domu, co w dzisiejszych warunkach może okazać się nie lada wyzwaniem.

Zakopianka "stoi". W korach tkwią nawet karetki i wozy strażackie

Ruch z Zakopanego w kierunku Krakowa jest olbrzymi, a warunki pogodowe nie sprzyjają bezpiecznej jeździe samochodem. Co więcej, dziś rano na Zakopiance zderzyły się cztery samochody, przez co droga ta była całkowicie zablokowana. 

O godzinie 14:00 podróż z Zakopanego do Nowego Targu trwała trzy godziny, mimo że dystans między tymi miastami wynosi tylko 23 kilometry. Podróż do Krakowa trwa średnio pięć godzin.

Dużym problemem okazuje się też wyjazd z samego Zakopanego. Wszystkie główne ulice zimowej stolicy Polski zostały zakorkowane około południa, ponieważ większość gości, którzy spędzili sylwestra właśnie tam, zdecydowała się na powrót do domu dopiero we wtorek. Z powodu korków na Zakopiance i Zakopanem, problem z przejazdem mają także pojazdy uprzywilejowane, takie jak karetki, wozy straży pożarnej czy radiowozy.

Zakopianka 'stoi'. Olbrzymie korki z Zakopanego w kierunku KrakowaZakopianka 'stoi'. Olbrzymie korki z Zakopanego w kierunku Krakowa Fot. Google Maps

Więcej o:
Komentarze (131)
Gigantyczne korki na Zakopiance. Podróż do Krakowa trwa ponad pięć godzin
Zaloguj się
 • agonda

  Oceniono 62 razy 56

  Ludzie, którzy postanowili zmarnować kilka dni swojego życia na pobyt w Zakopanem, mogą dorzucić te 5 godzin, bo i tak nie wiedzą, co mają ze swoim życiem zrobić.

 • srv14

  Oceniono 27 razy 21

  A jak tam smog w Zakopanym? Ma się tak dobrze jak samopoczucie Pinokia i sonadaże CBOS?

 • c.t.k

  Oceniono 29 razy 19

  Pytanie"Kto normalny jeździ na Sywestra do Zakopanego??", jest tak samo niewytłumaczalne jak:"Kto głosuje na PIS,bo nikt z moich znajomych?","Dlaczego klechy zapomniały o ubogiej stajence,a moc silników swoich samochodów liczą w koniach mechanicznych,a nie jak powiedział Franciszek,żeby w mechanicznych osiołkach??"

 • starsailor3

  Oceniono 19 razy 17

  Nie pojechałbym tam, gdyby mi nawet dopłacali... Dajcie spokój.

 • prodigy01

  Oceniono 19 razy 17

  Masochistom, ktorzy tam byli czy sa zycze dobrej zabawy.

 • signum_t

  Oceniono 19 razy 15

  i pińcset pójdzie ze spalinami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX