Niedziele handlowe 2019. Czy 6 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy pierwsza niedziela 2019 roku to niedziela handlowa? Zaglądamy do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, aby to sprawdzić.
Zobacz wideo

Gdyby w tym roku obowiązywały zasady z 2018 roku, niedziela 6 stycznia mogłaby być niedzielą handlową. Należy jednak pamiętać, że wraz z początkiem nowego roku, przepisy dotyczące niedziel handlowych uległy zaostrzeniu, co oznacza, że niedziel handlowych będzie w tym roku mniej, niż w roku poprzednim. 6 stycznia jest w związku z tym niedzielą niehandlową. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero w ostatnim tygodniu tego miesiąca, a więc 27 stycznia.

Niedziele handlowe 2019. W które dni będziemy mogli zrobić zakupy?

Zgodnie z obowiązującymi w tym roku przepisami, niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, co oznacza, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy będziemy mogli zrobić zakupy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkami pod tym względem są kwiecień i grudzień, w czasie których ilość niedziel handlowych zostanie zwiększona ze względu na Wielkanoc oraz Boże Narodzenie.

Więcej o:
Komentarze (27)
Niedziele handlowe 2019. Czy 6 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • naczelny.rabin.gw

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież tego dnia jest 6 króli, i tak sklepy byłyby zamnkięte.

 • tomspeed

  Oceniono 7 razy 3

  Kuźwa jak długo można pisać co tydzień o jednym i tym samym!!!!!!!
  To tylko świadczy jak nisko popada ten portal....

 • aktyntasza

  Oceniono 8 razy 2

  w Niemczech prawie od tygodnia są sklepy zamknięte i niema szaleństwa zakupów

 • seth11

  Oceniono 8 razy 2

  Gdyby w tym roku obowiązywały zasady z 2018 roku, to niedziela i tak byłaby niehandlowa, gdyż jest to dzień świąteczny. Czekam teraz na dywagacje odnośnie niedzieli wielkanocnej.

 • izpz

  Oceniono 1 raz 1

  6 stycznia nie byłaby niedzielą handlową ani przy starych ani przy nowych zasadach, bowiem jest to święto tzw. trzech ewentualnie sześciu króli i nawet gdyby nie przypadało w niedzielę, sklepy byłyby zamknięte

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=X9iFEkNqHac

 • lazy_bones

  Oceniono 2 razy 0

  Czy najbliższa niedziela jest handlowa? Polaków nurtuje to gorące pytanie. Czy będzie można zrobić zakupy? Czy może warto zaplanować wycieczkę i zaopatrzyć się dzień wcześniej?. Wielu Polaków zastanawia się nad tym pytaniem. Czy najbliższa Niedziela jest niedzielą handlową. Czy handlową niedzielą jest najbliższa niedziela. Na to nurtujące pytanie odpowiemy w sobotę ostatniego tygodnia, kiedy pytanie o niedzielę handlową będzie jeszcze bardziej nurtujące.

 • yuraathor

  0

  UZ na prezydenta

 • piotrm74

  Oceniono 2 razy 0

  Gimnazja zlikwidowano to UZ znalazł prace na Czerskiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX