Kurski na antenie TVP o sylwestrze: "Byłbym złym mężem, gdybym nie podziękował żonie"

Pierwszymi noworocznych gośćmi programu "Gość Wiadomości" w TVP był burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, a także prezes Telewizji Publicznej, Jacek Kurski, który pozwolił sobie na odrobinę prywaty.
Zobacz wideo

Głównym tematem odcinka była oglądalność zorganizowanego przez TVP „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w Zakopanem, którego spośród wszystkich sylwestrowych transmisji oglądało najwięcej widzów.

- Rozbity bank oglądalności. Myśleliśmy, że nie da się pobić zeszłorocznego rekordu z Luisem Fonsi (średnia ok. 4,7 mln wg Nielsena). Okazało się, że się dało i Polacy byli z nami - powiedział Jacek Kurski. - To wynika z zupełnie nowego podejścia do wspólnoty narodowej, jaką prezentuje dzisiaj Telewizja Publiczna. Polacy chcą być razem, chcą wspólnoty - dodał.

Jacek Kurski o żonie w TVP: "Wymyśliła to hasło"

Jacek Kurski zdradził, że autorką tegorocznego hasła była jego żona.

Wspaniałą karierę zrobił tytuł tego sylwestra: "Sylwester Marzeń". Byłbym złym mężem, gdybym nie podziękował mojej żonie Joannie, która wymyśliła to hasło. Chciałbym życzyć naszym telewidzom żeby w 2009 roku... 2019... Był to rok miłości, szczęścia zdrowa i właśnie spełnienia marzeń

- powiedział Jacek Kurski.

Wedle danych, na które powołuje się prezes TVP, sylwestra Dwójki oglądało średnio 6,4 mln widzów, najwięcej - 7,9 mln o godzinie 22:31. Na drugim miejscu znalazł się Polsat (średnio 1,75 mln, najwięcej 2,5 mln o 22:24), podium zamknął TVN (średnio 1,6 mln i 2,5 mln o północy).

Z kolei wedle wstępnych danych Nielsen Audience Measurement, których prezes TVP nie uznaje, widzowie najchętniej oglądali imprezę sylwestrową także w Dwójce. Wśród wszystkich osób mających włączone telewizory w godzinach 19:55 do 0:45, "Sylwestra marzeń z Dwójką" oglądało średnio 5,61 mln widzów, "Sylwestrową Moc Przebojów" Polsatu, 1,86 mln, a "Warszawę - Stolicę Sylwestra 2018" TVN, 1,4 mln osób.

Więcej o: