63 wypadki, 6 ofiar, 221 pijanych kierowców. Policja podsumowuje sylwestra

Na żadnej z dużych imprez sylwestrowych w Polsce nie doszło do poważniejszych incydentów - podsumowuje policja. Tylko do północy funkcjonariusze zatrzymali 112 pijanych kierowców. W pierwszych godzinach nowego roku 109 kolejnych.

Jak mówi młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, do północy funkcjonariusze przeprowadzili 15 tys. różnych interwencji. Doszło do 54 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły cztery osoby, a 72 zostały ranne. Zatrzymano 112 nietrzeźwych kierowców.

Po północy doszło do kolejnych dziewięciu wypadków drogowych, w ich wyniku zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych. Zatrzymano także następnych 109 nietrzeźwych kierowców.

Działania policji na drogach dalej trwają, do godzin nocnych będzie więcej patroli w całym kraju. Policja apeluje o rozwagę oraz przypomina, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Więcej o:
Komentarze (27)
Policja podsumowuje sylwestra: 63 wypadki, 6 ofiar. Zatrzymano 221 pijanych kierowców
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 11 razy 3

  .......63 wypadki, 6 ofiar, 221 pijanych kierowców. Policja podsumowuje sylwestra.......
  Skoro nie skontrolowali nawet 1% kierowców na drodze to niech się nie orgazmują bo te podsumowania można o kant doopy roztrzaskać. Zamiast robić statystyki i słupki niech się wezmą za kontrolowanie tego co się dzieje na drogach. Za dużo biurw na etatach oficerskich a za mało ludzi którzy by wykonywali konkretną robotę. A czy uwzględniono wyniki pracy kontrolnej takich jak ci żorskiej drogówki?
  A tak w ogóle czy kolorowe słupki i ogólniki poprawiły bezpieczeństwo ludzi siadających na trzeźwo za kierownicę i szanujących kodeks ruchu drogowego ? Może podadzą jakieś konkretne przykłady. Póki co zaczęli sobie przypisywać efekty jeżdżenia po polskich drogach pojazdów bezpieczniejszych sprowadzanych z Zachodu. Nie nowocześniejszym rozwiązaniom stosowanym w motoryzacji ale swojej demagogii uprawianej w mediach ....

 • kot789

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe jaki procent wypadkow byl spowodowany przez pijanych

 • robert.kwi

  Oceniono 4 razy 2

  Co do alkoholu za kierownicą to proponuję ustalić normy jak we Francji albo w UK i wtedy zobaczymy, że w Polsce wcale nie ma więcej takich przypadków niż w innych krajach. Ciekawe ilu z nich uznano by za pijanych w tych krajach :) jeden, dwóch? Straszne rzeczy :D Ustalając takie normy i w dodatku robiąc akcję typu "trzeźwy poranek" robimy z siebie debili wysyłając w świat infoamcję jak dużo u nas jeżdzi po alkoholu a to jest NIEPRAWDA - to chyba forma masochizmu :D Proponuję bardzo bardzo proste rozwiązanie, podnieść limit do tych norm z UE a także dodać takie zapisy, że kto ma pomiędzy 0,2-04 to mandat razy 5 a kto od 0,4 do 0,6 to mandat razy 10, 0,6-0,8 razy 30, powyżej 0,8 100 batów i na 10 lat zabranie prawka ale każdemu i bez wyjątków typu sędzia, prokurator, poseł czy senator i byłby spokój a ten co by wypił lampkę wina do obiadu jechał by 1000 razy bezpieczniej od całej "trzeźwej" ale bez mózgowej reszty

 • jakuz3

  Oceniono 5 razy 1

  A ja w sylwestra ani nie piłem alkoholu, ani nie prowadziłem samochodu. Co za strata potencjału. To pewnie przez oglądanie TVN.

 • botwinnik

  Oceniono 6 razy 0

  54 wypadki, 4 osoby nie żyją, 72 ranne. 112 nietrzeźwych kierowców.
  Oczywiście zero informacji, czy wśród sprawców tych 54 wypadków którykolwiek był nietrzeźwy.
  Być może zginęły 4 osoby w wypadkach, w których wszyscy uczestniczący byli trzeźwi, a zatrzymano w niepowiązanych z wypadkami sytuacjach 112 osób z limitem > 0,2 promila.
  Ale sugestia jak zwykle w podawanych statystykach drogowych wyraźna.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy -1

  Wolska sie bawi, jak zwykle.

 • yaspiman

  Oceniono 7 razy -1

  221 pijanych kierowców ...
  to znaczy 221 zabójców, którzy mogli zabić każdego.
  gdzie jest system który powinien mnie przed takimi SKUTECZNIE bronić?
  to jest system teoretyczny, podobnie jak prawie wszystko inne.

 • yosemitesam

  Oceniono 11 razy -1

  Że też "dobrazmiana" nie wpadła jeszcze na genialny w swej prostocie pomysł na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców i nie podniosła limitu na 0,5 promila. W roku 'wyborczym' mogliby lać ciemnocie propagandę, jak to poprawili bezpieczeństwo na drogach, nie mówiąc już że spora część mieszkańców naszej krainy byłaby dozgonnie wdzięczna za umożliwienie strzelenia z rana piwka na kaca przed stresującą podróżą za kółkiem.

 • mjunhy

  Oceniono 14 razy -2

  Dobrze że dzisiaj w Zakopanym nie sprawdzali trzeźwości kierowców jak wyjeżdżaliśmy po sylwestrze. Brawo psy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX