IMGW ostrzega już nie tylko przed silnym wiatrem, ale i opadami śniegu. Są nowe komunikaty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega we wtorek 1 stycznia przed silnym wiatrem w północnej i zachodniej Polsce, a także zawiejami śnieżnymi i intensywnymi opadami na południu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega 1 stycznia przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia I stopnia zostały wydane dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Można spodziewać się tam wiatru wiejącego z prędkością dochodzącą w porywach do ok. 75 km/h.

Ostrzeżenia II stopnia wydano dla powiatu sławieńskiego (woj. zachodniopomorskie), a także dla niektórych powiatów i miast w woj. pomorskim: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, nowodworskiego i Trójmiasta. Oznacza to, że prędkość wiatru może dochodzić tam nawet do 95 km/h.

W woj. lubelskim meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem.

IMGW wydał także hydrologiczne ostrzeżenia III stopnia dla dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dotyczą one wzrostu poziomów morza powyżej stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zagrożeń oceniono na 95 proc. Ostrzeżenia obowiązują od środy 2 stycznia od godziny 3 do czwartku 3 stycznia do godziny 3.

Pogoda we wtorek 1 stycznia. Ostrzeżenia IMGW

Dodatkowo, na południu w woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia związane z intensywnymi opadami śniegu i I stopnia związane z zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

We wtorek mieszkańcy województw w centrum i na południu mogą również spodziewać się opadów deszczu.

Opady 1 styczniaOpady 1 stycznia Ventusky.com

Niewykluczone, że w ciągu dnia we wtorek 1 stycznia pojawią się także ostrzeżenia dla pozostałych województw.

Dobra informacja jest za to taka, że w większości regionów Polski temperatura 1 stycznia wynosi kilka stopni powyżej 0.

Temperatura, 1 styczniaTemperatura, 1 stycznia Ventusky.com

Zobacz wideo

***

W  środę gościem Poranka w Gazeta.pl będzie prof. Leszek Balcerowicz. Zapraszamy o 8:30. Zapraszamy. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: