Krzysztof Ziemiec oburzony strojem jednej z gwiazd Sylwestra w TVN. Wtóruje mu Pawłowicz

Prezenter TVP Krzysztof Ziemiec skrytykował na Twitterze ubiór Natalii Nykiel, która występowała na sylwestrowym koncercie w Warszawie transmitowanym w TVN. Ziemcowi nie spodobało się to, że na rękawie artystki znajdowała się Matka Boska.

W tym roku o widzów w Sylwestra transmisjami z koncertów walczyły trzy stacje telewizyjne - TVP2, TVN i Polsat. Telewizja Polska organizowała koncert w Zakopanem, TVN w Warszawie, a Polsat w Chorzowie.

Prezenter TVP Krzysztof Ziemiec kilkadziesiąt minut po północy postanowił skomentować to, co zobaczył na antenie konkurencyjnej stacji - TVN. Odniósł się do stroju, jaki miała na sobie wokalistka Natalia Nykiel. Na rękawie artystki znajdował się wizerunek Matki Boskiej.

 

"Szkoda, że niektórzy chcąc się wyróżnić wciąż sięgają po prostackie sposoby, kpiąc z uczuć wielu innych" - napisał Ziemiec.

W kolejnych komentarzach przyznał, że nie zna imienia i nazwiska wokalistki, nazywając ją "jakąś artystką". "To nie było żadne hejtowanie. Tylko dezaprobata dla takich zachowań" - dodał.

Do dyskusji włączyła się też posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która ostrzegła artystkę, że "święci mogą się w najmniej oczekiwanej chwili upomnieć za takie zniewagi". Parlamentarzystka zabrała głos, mimo że jeszcze kilka tygodni temu zapowiadała ograniczenie działalności na Twitterze.

Komentarze po wpisie Krzysztofa Ziemca

Inni użytkownicy szybko zwrócili uwagę, że to popularny w niektórych krajach wizerunek Matki Bożej z Guadalupe, który chętnie nosił m.in. występujący w TVP publicysta Wojciech Cejrowski. Co więcej, t-shirty z podobnym wizerunkiem można kupić w internetowym sklepie Cejrowskiego.

"Cała Guadelupe i Meksyk chodzą z ubraniami w Matki Boskie. To element ich kultury. Nikogo nie obraża" - stwierdziła jedna z komentujących.

"Jeżeli Natalia Nykiel w żaden sposób nie negowała religii chrześcijańskiej, czy też nurtu katolickiego (niekoniecznie dziś na scenie) i ten strój nie został założony celowo, by ośmieszyć tą religię - nie widzę powodu, aby strój ten uważać za obrazę wizerunku Matki Boskiej" - napisał inny uczestnik dyskusji.

Zobacz wideo
Więcej o: