Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Pod biało-czerwoną flagą jest miejsce dla każdego z nas"

Prezydent w noworocznym orędziu złożył Polakom życzenia spokoju, optymizmu i wzajemnego zrozumienia. Przypomniał też, że w 2019 roku będziemy obchodzić rocznice istotnych wydarzeń i dokonywać wyborów politycznych.

Andrzej Duda podsumował mijający rok. Odnosząc się do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękował za włączanie się w jubileuszowe inicjatywy. Przywołał, że Polacy gromadzili się pod biało-czerwoną flagą podobnie jak w 1918 roku. "Pod nią jest, i wierzę w to zawsze będzie miejsce dla każdego z nas" - powiedział prezydent

Przypomniał, że w 2019 roku będziemy obchodzić ważne rocznice, w tym 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej, 20-lecie członkostwa w NATO i 15-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. W nowym roku w Polsce odbędą się także wybory do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego Sejmu i Senatu. Podkreślił, że to okazja, by każdy z nas mógł współtworzyć niepodległe, bezpieczne i stabilne państwo. "Decyzje obywateli wymagają także odpowiedzialności ze strony polityków wszystkich opcji. Kampania wyborcza to dobry czas na merytoryczną dyskusję o przyszłości Polski" - dodał Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił też, że polityk to tylko część życia. Osobom, które czekają ważne decyzje i wydarzenia prywatne, życzył sukcesu, optymizmy, pokoju i zdrowia. "Oby zawsze mogli Państwo liczyć na życzliwy uśmiech i pomocną dłoń, przejawy zwykłej, ludzkiej serdeczności" - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz wideo
Więcej o: