Sprawa śmierci Magdaleny Żuk. Prokuratura przedłuża śledztwo, chce kolejnych opinii biegłych

Po raz kolejny przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk - informuje Onet. Śledczy chcą uzyskać dodatkowe opinie biegłych.
Zobacz wideo

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu zdecydowała, że przedłuży się śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk. Sprawę prowadzi prokuratura w Jeleniej Górze, która zawnioskowała o więcej czasu na zebranie ekspertyz.

- Cały czas oczekujemy na wykonanie pomocy prawnej w Egipcie. Wniosek w tym zakresie został skierowany 1 października - przekazała Onetowi Katarzyna Bylicka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Jak mówiła rzeczniczka, mimo nadesłanego materiału z Egiptu, śledczy z Polski chcą uzyskać kolejne ekspertyzy od biegłych z zakresu toksykologii i psychologiczno-psychiatrycznej.

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Magdalena Żuk, pochodząca z Bogatyni 27-latka, w kwietniu poleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam. Ostatecznie udała się tam sama, ponieważ w ostatniej chwili okazało się, że jej partner nie ma ważnego paszportu.

Kobieta miała już od początku wizyty zachowywać się dziwnie, chciano ją odesłać do Polski, jednak nie wpuszczono jej na pokład samolotu. Polka trafiła do szpitala, gdzie - co zarejestrowano na nagraniach z placówki - jak szarpie się z personelem. Jak twierdzą pracownicy szpitala kobieta wyrwała się pielęgniarce i wyskoczyła z okna.

Magdalena Żuk trafiła później do szpitala w Hurghadzie, gdzie zmarła 30 kwietnia.

Więcej o: