Interwencja w minizoo w Kadzidłowie. Psy w odchodach, osły ze zdeformowanymi kopytami

OKO.press zarejestrowało interwencję w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Zwierzęta przebywały w koszmarnych warunkach, dziesięć z nich trzeba było zabrać od razu. Psy w boksach ślizgały się w odchodach, jeden z nich miał przepuklinę wielkości piłki.
Zobacz wideo

OKO.press towarzyszyło Fundacji Viva! podczas interwencji w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (woj. warmińsko-mazurskie). Już wcześniej pojawiały się doniesienia turystów, którzy po odwiedzeniu parku zwracali uwagę na kiepskie warunki, w jakich przebywały zwierzęta.

Kontrola na miejscu potwierdziła te informacje - po interwencji z parku zabrano dziesięć najbardziej zagrożonych zwierząt. Cztery osły ze zdeformowanymi kopytami i sześć psów (jeden z nich miał ogromną przepuklinę, wielkości piłki, wszystkie były zagłodzone).

 

Na nagraniach z Parku Dzikich Zwierząt zarejestrowano m.in., że zwierzęta miały nieposprzątane boksy i siedziały w odchodach. "Psy podskakują na nasz widok, ślizgając się we własnych odchodach. Jeśli ktoś czyścił ich klatki, musiał to robić dawno temu. Uwagę przykuwają miski z wodą – albo raczej błotnistą breją, która się w nich znajduje" - opisuje OKO.press.

W parku jest kilkaset zwierząt, koniki polskie, jak, a także wilki czy rysie oraz ptaki. Dr Andrzej Krzywiński, który kieruje kadzidłowskim mini-zoo, współpracuje z WWF Polska na rzecz odbudowania populacji rysia, wyhodował też nową rasę psa Polskiego Spaniela Myśliwskiego - stąd na terenie parku znajduje się ponad 40 psów.

Fundacja Viva! organizuje zbiórkę pieniędzy na leczenie zwierząt, które zostały zabrane z parku.

Więcej o:
Komentarze (34)
Kadzidłowo. Interwencja w Parku Dzikich Zwierząt. Psy siedziały w odchodach
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 27 razy 23

  Nie prywatne ZOO ,ale obóz koncentracyjny dla zwierząt .I fakt ,że zarządza nim stary człowiek z tytułem doktora ,nie powinien powstrzymać obrońców zwierząt ,przed dążeniem do zamknięcia tej kaźni :(

 • yeah_bunny

  Oceniono 28 razy 16

  Po pierwsze dopoki sędziowie nie zaczną dawac maksymalnych kar zwyrodnialcom nic sie nie zmieni. Po drugie czy kosciol zamiast mieszac sie do polityki, moglby zajac sie sprawa swoich braci mniejszych? jesli ktos zneca sie nad zwierzetami to predzej czy pozniej skrzywdzi rowniez czlowieka

 • 71tosia

  Oceniono 13 razy 13

  zapewne wlasciciele przestali sobie w ktoryms momnecie dawac rade.. ale przeciez sa tez intytucje kontrolujace takie miejsca, weterynarz gminny nie wiedzial co sie tam dzieje, urzednicy w gminie tez o niczym nie wiedzieli? Moze nie tylko wlascicieli ale przede wszystkim tych ktorzy nadzoruja takie miejsce nalezy zaczac pociagc do odpowiedzialnosci? W koncu za cos dostaja swoje pensje z pieniedzy podatnikow.

 • symulacrum

  Oceniono 15 razy 13

  Kiedyś to było dobre miejsce, widocznie przestali dawać sobie radę, tam jest masa zwierząt. Mam nadzieję, że ta interwencja sprawi, że park (bo to nigdy nie miało być żadne mini-zoo) poprawi swoje funkcjonowanie i zapewni zwierzętom dobrostan. Tam trafiały ranne dzikie zwierzęta, ciekawa jestem, czy dostawały profesjonalną pomoc. Ostatni raz byłam tam dwa lata temu, napisałam potem do którejś organizacji zajmującej się zwierzętami, by się przyjrzeli bałaganowi, bo było widać, że Kadzidłowo się sypie.

 • pasazerski

  Oceniono 11 razy 11

  Fundacje prozwierzęce powinny prześwietlić niejakiego Kamila S. promującego od jakiegoś czasu swój "projekt PUMA". Człowiek jest skrajnie nieodpowiedzialny i wydaje mu się że ujarzmił nubie i daje z nią pokazy dopuszczając nieświadomych ludzi do na w pół zdziczałego zwierzęcia, dodatkowo męcząc ją na sesjach foto - co chętnie podkreśla - jako jedyny w Europie.

 • norton2

  Oceniono 10 razy 10

  Właścicieli tego mini ZOO zamienić z tymi cierpiącymi zwierzętami!!!
  Niech tam po będą co najmniej przez 365 dni - w identycznych warunkach !!!!
  To będzie bardzo pedagogiczne .AMEN.Ośrodek był pod opieką Ministerstwa Ro...…..?

 • justas32

  Oceniono 16 razy 10

  Niby żyjemy w Europie - a wschodnia dzicz dookoła ...

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 9 razy 7

  Takie g...ne parki rozrywki dla tłuszczy z okolic powinny być absolutnie zakazane. Nikt tam nie sprawdza, co sie dzieje? Turyści dawali znać i nic z tym nie zrobiono? Włascicielom mordy natrzeć psim g...nem i połamać kopyta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX