Prognoza pogody na dziś: środa 2 stycznia. Opady śniegu, zawieje i zamiecie

Prognoza pogody na dziś - środa 2 stycznia. Synoptycy prognozują, że nad Polską zrobi się chłodniej, a w wielu miejscowościach spadnie śnieg.
Zobacz wideo

Prognoza zagrożeń pokazuje, że mieszkańcy ośmiu województw powinni uważać ze względu na silny wiatr, oblodzenie dróg i chodników, a także zawieje i zamiecie śnieżne. 

Temperatura. 2 stycznia czeka nas ochłodzenie

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że 2 stycznia odczujemy znacznie ochłodzenie. W większości polskich miast wciąż będziemy odnotowywać wartości dodatnie, jednak możemy spodziewać się spadku temperatury nawet o kilka stopni względem dnia poprzedniego. Najcieplejszym miastem będzie tego dnia Szczecin, gdzie na termometrach zobaczymy 3 stopnie na plusie. Najzimniej będzie na Podlasiu oraz na południu Polski - w Suwałkach i w Jeleniej Górze będzie dziś 0 stopni, z kolei w Zakopanem tylko -3 stopnie.

Prognoza pogody na dziś - środa 2 stycznia. Tego dnia czeka nas ochłodzeniePrognoza pogody na dziś - środa 2 stycznia. Tego dnia czeka nas ochłodzenie Gazeta.pl

Opady. Niemal w całym kraju spadnie śnieg

2 grudnia będzie dniem pochmurnym i obfitującym w opady. IMGW prognozuje, że w przeważającej części kraju spadnie dzisiaj śnieg, z kolei na wybrzeżu deszcz ze śniegiem. Tego dnia wiać może wiatr umiarkowany i dość silny, który na wybrzeżu może osiągać prędkość nawet do 90 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Oblodzenie, wiatr i zamiecie śnieżne

Pogoda nie będzie dziś dla nas łaskawa. IMGW ostrzega przed różnorodnymi zagrożeniami, które niosą ze sobą dzisiejsze warunki pogodowe. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla ośmiu województw: przed silnym wiatrem ostrzega się mieszkańców województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, zawieje i zamiecie śnieżne mogą stanowić niebezpieczeństwo w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, z kolei na oblodzenie powinniśmy uważać, przebywając na terytorium województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: