W Zakopanem brakuje wody w kranach. Wszystko przez falę turystów. "To żaden Sylwester Marzeń"

O tym, że w Zakopanem nie ma wody w kranach, zaalarmowała "Tygodnik Podhalański" jedna z czytelniczek. Jak się okazało, przyczyną nie jest awaria. Przedsiębiorstwo wodociągowe poinformowało kobietę, że "tak po prostu jest" i nie wiadomo, kiedy woda w kranach pojawi się na nowo.
Zobacz wideo

Wiadomo, że problem dotyczy przede wszystkim dzielnicy Olcza w Zakopanem, w której znajdują się liczne domy wczasowe, bo tam mieszka czytelniczka, która o sytuacji poinformowała "Tygodnik Podhalański". Przyznała, że nie wie, czy problem pojawił się także w innych domach w mieście, ale zaznaczyła, że tego typu sytuacje zdarzały się tam również w poprzednich latach. Wtedy chodziło o minimalne ciśnienie w kranach. Jednak dopiero teraz wody naprawdę zabrakło. 

- Ledwie kapało, ale można było tej wody nałapać, herbatę zrobić, umyć garnki. Ale dziś wody nie ma - mówi czytelniczka "Tygodnika Podhalańskiego". - Ani się umyć, ani kawy zaparzyć, sterta brudnych garów w zlewie. Dzwoniłam do SEWiK-u [przedsiębiorstwo wodociągowe z Zakopanem - przyp. red.], okazuje się, że to nie żadna awaria, że tak po prostu jest i nie wiadomo, kiedy będę mieć wodę w kranach - dodaje kobieta. - Nikt w SEWiK-u nie wie, czy będziemy mieć wodę na Olczy w Sylwestra, czy nie - tłumaczy i podkreśla, że problem jest wyjątkowo uciążliwy dla osób starszych, którym bez wody nie można np. podać leków.

- Dla mnie to żaden "Sylwester marzeń" - podsumowała czytelniczka.

Więcej o:
Komentarze (303)
W Zakopanem brakuje wody w kranach. Wszystko przez falę turystów. "To żaden Sylwester Marzeń"
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 106 razy 58

  kto normalny jedzie w sylwestra do zakopanego ^^

  sie najechało 500 plusów to leją wodę jak u siebie na wiochach :) to i wody zabrakło

 • gj61

  Oceniono 74 razy 54

  Jakoś dziwnie mi nie żal. Trzeba być wyjątkowym łosiem żeby jeździć do Zakopanego.

 • lblblblb

  Oceniono 49 razy 39

  Wody w kranach nie ma za to dutki płyną pełnym strumieniem.
  Po to są barany żeby je strzyc.

 • fruqo3

  Oceniono 51 razy 37

  PiS rządzi w Zakopanem od wieku lat i takie są efekty.
  Goralenvolk wybiera i ma.

 • trup

  Oceniono 31 razy 23

  Tłok, harmider, chamstwo, drożyzna, złodzieje, smog, brud i jeszcze brak wody. Jakim idiotą trzeba być, żeby spędzać Sylwestra w takim gnoju.

 • czechy11

  Oceniono 25 razy 21

  Zakopane!!! od 12 lat rządzi PiS, sylwester TVPiS to chyba wystarczy sby nie jeździć do tego zapyziałego śmierdzącego tandetnego zadupia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX