Niż Yvette dotarł nad Polskę znad Skandynawii. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie

Ostatnie dni starego roku miną pod znakiem niżu Yvette, który dotarł nad Polskę znad południowej Skandynawii. Niestety, nie przynosi on ani prawdziwie zimowej pogody, ani znacznego ocieplenia. Czego więc możemy się spodziewać?
Zobacz wideo

Niż Yvette dotarł nad Polskę znad Danii przez Bałtyk. To właśnie on będzie rządził pogodą przez najbliższe dni.

Temperatura utrzyma się na dotychczasowym poziomie

Niż Yvette nie przyniesie ochłodzenia ani znacznego ocieplenia. W ciągu najbliższych dni najchłodniej będzie na południu kraju i na Suwalszczyźnie - jedynie tam termometry mogą wskazać mniej niż 0 stopni. 31 grudnia będzie od 6 stopni w województwie zachodniopomorskim po 1 stopień w centrum kraju. Nowy Rok będzie nieco cieplejszy. Na terenie większości Polski temperatura wzrośnie do 5 stopni, na Pomorzu nawet do 7. 

Yvette przeniesie intensywne opady

Duże zachmurzenie i intensywne opady deszczu pojawiły się nad Polską już w niedzielę. Taka pogoda utrzyma się przez kolejne dni. Przeważać będzie deszcz, jednak miejscami - jak podaje TVN Meteo m.in. na Suwalszczyźnie i na Podhalu - pojawi się również śnieg i śnieg z deszczem. 

Niż spowoduje porywisty wiatr

Yvette oprócz opadów deszczu i śniegu przyniesie porywisty wiatr. W niedzielę miejscami może on osiągać nawet 70 km/h, podobnie będzie w poniedziałek i wtorek. W Nowy Rok nad morzem prędkość wiatru może wzrosnąć do 85 km/h.

IMGW ostrzega

Przed porywistym wiatrem ostrzega IMGW. Ostrzeżenia na najbliższe dni zostały wydane dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Jednocześnie w województwach śląskim i małopolskim wydano ostrzeżenia związane z intensywnymi opadami śniegu.

Więcej o: